Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nigdy nie byłem jakimś genialnym uczniem w szkole, chyba najbardziej wycofanym z całej klasy ale tym samym najbardziej spokojnym wręcz bym powiedział że zbytnio poważnym przez co czasem odstręszającym. Do nauki się jakoś zbytnio nie przykładałem i jak z angielskiego/polskiego jakoś uchodziło z samych lekcji tak z matmy/fizyki miałem nieraz poprawki i zwykle mama za mnie wykonywała prace domowe bądź z neta przepisywałem a nauczyciele się nade mną litowali. I teraz tak, czy w wieku 21 lat po liceum i bardzo małym zaangażowaniu w nauki ścisłe, da się podejść do matury nie wiem... czerpiąc wiedzę z książek i tego co mamy w internecie? Moi rodzice są po liceum, kiedyś im się firma posypała i od tamtego czasu za dnia kupują zakupy a resztę dnia spędzają w łóżku przed telewizorem czy to rozmowach. Jak to mama powiedziała próbując mi wytłumaczyć " mama głupia xdd " A jednak chciałbym coś więcej wyciągnąć z życia a z drugiej widząc internetowe arkusze z matury 2021 i widząc tą ścisłość zadań nie wiem czy temu podołam. Tak btw znaliście jakiegoś sebka czy tam kogoś kto olewał naukę a później podszedł do matury i nią zdał? Nie chciałbym być pokoleniem moich rodziców
#pytanie #matura #matematyka #fizyka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61770c240c44dc000ab14f51
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Nigdy nie byłem jakimś genialnym uc...

źródło: comment_1635192429naQXEa5qqeqayHHBpriERW.jpg

Pobierz
  • 10
a później podszedł do matury i nią zdał?


@AnonimoweMirkoWyznania: i JĄ zdał. :)
Są placówki typu "liceum dla dorosłych" na takie przypadki.
Ale i tak po czymś takim trudno o pracę typu "dobre zagraniczne korpo", o ile w coś takiego byś mierzył. Raczej obowiązuje tam kanon "studia najlepiej dzienne, jakoś zwiazane z pracą", choć są też branże bardziej wybaczające brak edukacji kierunkowej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: Pytanie podstawowe: do czego ta matura jest Ci potrzebna? Idź na lekcje biznesu do starych, wyciągnij wnioski co schrzanili, że się posypało i do przodu.
Co do podręczników - po to są, żeby się przy ich pomocy nauczyć. Jak są chęci to moim zdaniem żadnych korepetycji nie potrzeba. Praktykę załatwi rozwiązanie odpowiedniej ilości zadań, systematyczność i upór. W czasach internetu, gdzie masz dostępna wiedzę podana na setki sposobów za darmo
@AnonimoweMirkoWyznania: Oczywiście, że się da zdać maturę. Chcesz wszystkie przedmioty poprawiać, czy tylko matmę? Gdybyś miał się nauczyć latać samolotem, to w punkcie wyjścia jest to dla Ciebie czarna magia, a po 3 miesiącach, możesz już mieć licencję.
@AnonimoweMirkoWyznania: Nikt inny nie wykona za Ciebie pracy. Masz kanał Matemaks ja tak zdałem a w szkole średniej miałem około 400 godzin-nieusprawiedliwonych co roku xdxdxd. Kupujesz duży zeszyt A4 z jednej strony zeszytu przerabiasz zadania i dane rozdziały a z drugiej przerabiasz z nim matury. Jeśli np widzisz że nie ogarniasz zadań co on robi z geometrii to zaczynasz przerabiać geometrię najpierw np przez 10 dni. Później wracasz do matur. Najważniejsza