Wpis z mikrobloga

Siema, to ja, cherrypickowany powstaniec warszawski o skrajnie lewicowych poglądach. Pomimo tego że poglądy większości ludzi przed wojną, nawet tych z ówczesnej lewicy, były na współczesne standardy konserwatywne to w najbliższym wywiadzie dla opiniotwórczej gazety wypowiem się w imieniu ogółu kombatantów że o tym że powstańcy walczyli przeciwko nacjonalizmowi o multikulturową Polskę i dlatego należy zdelegalizować Marsz Niepodległości oraz otworzyć granice dla uchodźców z Konga i Somalii xD

#4konserwy #bekazlewactwa #heheszki #powstaniewarszawskie
Fennrir - Siema, to ja, cherrypickowany powstaniec warszawski o skrajnie lewicowych p...

źródło: comment_1635151719vwI5sHglBxEKLqkd0MWPQX.jpg

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
@Fennrir: prawaki od 20 lat próbują udowodnic istnienie kolegi geja, który nie popiera marszów równości i max co osiągnęli to murzyna na wózku w jakichś ichniejszych środowiskach. No to lewica wyciągnęła kartę powstańca proLGBT ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mortadela_777: Dokładnie tak, poprzestawiało jej się w głowie i to srogo (no chyba, że jest lewicowa od zawsze to dla takich ludzi to normalka). Wypowiadanie takich durnych populizmów w imieniu WSZYSTKICH POWSTAŃCÓW i w dodatku występując przeciwko temu o co się walczyło by móc zakazywać tego co się aktualnie nie podoba jest złe i tyle. Odpowiedzialność zbiorowa to domena tego systemu, z którym ponoć walczyła.
  • Odpowiedz
@jaroty:
Oczywiście że są, bo choć narodowcy byli przeciwni decyzji o wybuchu powstania, to ostatecznie stanęli do walki z Niemcami. Zarówno odrębne organizacje typu NSZ jak i formacje nacjonalistyczne wchodzące w skład AK jak choćby Narodowa Organizacja Wojskowa czy Konfederacja Narodu (i to nie były jakieś niszowe organizacje, członkiem tej ostatniej był np.: poeta Tadeusz Gajcy). Tyle że media wypowiedzi takich weteranów już nie wałkują. Z jednej strony wiadomo, nie
  • Odpowiedz
@Mortadela_777 "o nie, powstaniec powiedział coś co mi się nie podoba, więc jest tak dlatego, że jest stary i nie wie co mówi. Trzeba słuchać tylko tych powstańców którzy mówią to, co ja uważam."

Ja to wogle uważam że starych ludzi nie powinno się słuchać bo mają już otępiałe mózgi. Nieważne po której stronie się wypowiadają. Szacunek tak, opiniotwórstwo nie. Sam w rodzinie widze co się dzieje z ludźmi po 70
  • Odpowiedz
Pomimo tego że poglądy większości ludzi przed wojną, nawet tych z ówczesnej lewicy, były na współczesne standardy konserwatywne


@Fennrir: Dlatego polska lewica przedwojenna, w dużej mierze socjalistyczna, walczyła o m.in:
- aborcję i powszechny dostęp do antykoncepcji
- równouprawnienie obywateli różnej płci, rasy i wyznania
- płacę minimalną i zrównanie płacy kobiet
  • Odpowiedz
@Fennrir: jednak jak się poczyta dokumenty "programowe" wytwarzane przez górę AK, co do tego jak miałaby wg nich wyglądać powojenna Polska, to dość sporo tam socjaldemokracji, równości itd. "lewactwa", a dosyć mało tego, co było przedstawiane w szkołach jako dziedzictwo AK, czyli polska katolików, ale demokratyczna. Pewnie to socjaldemokratyczne przechylenie jest też kwestią stosunku do rządów sanacji, która szła we flirt z Kościołem i tzw. endecją, żeby jakoś się legitymizować.
  • Odpowiedz
@puchtek: Oczywiście masz rację, a dodać trzeba że do dziedzictwa powstania przez lata odwoływała się w Polsce prawica, lewica teraz próbuje nadrabiać. Podobnie, przez lata ignorowano z powodów politycznych działalność grup nacjonalistycznych, a teraz przesadza się w tej kwestii - wyolbrzymia się wkład partyzantki powiązanej politycznie z narodowcami, umniejsza roli AK, a także przemilcza i zakłamuje wstydliwe przykłady kolaboracji i zbrodni.

Wytworzono obraz, w których połączono powstańców i podziemie z
  • Odpowiedz
równouprawnienie obywateli różnej płci, rasy i wyznania

@wolodia:
A co, w Polsce przed wojną była jakaś segregacja rasowa? Jakoś temu murzynowi który podobno miał walczyć w powstaniu (choć też są co do tego wątpliwości) to nikt nie zabronił wziąć ślubu z p0lką, mimo że skończyło się jak zwykle w takich przypadkach xD
Swoją drogą to chyba nawet jeszcze bardziej wyciągany dla tokenizmu przypadek mający stanowić dowód że powstańcy walczyli o
Fennrir - >równouprawnienie obywateli różnej płci, rasy i wyznania
@wolodia: 
A co,...

źródło: comment_16351601056vnlsgZqCQm6xvHWJ9hI48.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
A co, w Polsce przed wojną była jakaś segregacja rasowa? Jakoś temu murzynowi który podobno miał walczyć w powstaniu (choć też są co do tego wątpliwości) to nikt nie zabronił wziąć ślubu z p0lką, mimo że skończyło się jak zwykle w takich przypadkach xD

Swoją drogą to chyba nawet jeszcze bardziej wyciągany dla tokenizmu przypadek mający stanowić dowód że powstańcy walczyli o multikulti, prawda jest taka że jakby nie był czarny to
  • Odpowiedz
@Fennrir: Eh Mireczku... przecież w takim wydaniu MN z roku na rok jest coraz większym żartem. To coraz więcej ma wspólnego z antypolonizmem niż z patriotyzmem. Grupka faszystów (bo chyba nie będziesz mnie przekonywał, że Bąkiewicz i jego koledzy, którzy ustawiają sobie nazistów na tło na fb, albo wychwalają AfD, czy zapraszają faszystów z Włoch na Marsz to nie faszyści, tylko lewacy ich oczerniają), zawłaszczyła sobie święto i na zasadzie
  • Odpowiedz
@Fennrir: No dobra, ale faktycznie, w tej formie jest agresywny, nacjonalistyczny i pełny negatywności i nienawiści, a powinien być to dzień w którym ludzie się cieszą, że są polakami, a nie nakręcają, że trzeba kopać czarnych i palić żydów
  • Odpowiedz
@Fennrir:
Sam jestem prawakiem i nie rozumiem postaw takich ludzi jak ty. Jak mam stanac z toba w jednym szeregu skoro nie przeszkadza ci obecnosc jawnie faszystowskich/nazistowskich organizacji na marszu ktory odbywa sie na czesc zwyciestwa nad tymi szkodliwymi dla Polski ideologiami? Jak ci sie to w ogole uklada w jakakolwiek sensowna calosc w glowie?
  • Odpowiedz
Za udział w tym powstaniu, bez ewakuacji i ochrony ludności cywilnej, bez wywiezienia zabytków kultury powinien być sąd wojenny. Hagiografia i martyrologia to jedyne co się w tym kraju potrafi uprawiać. A zburzonej stolicy i życia 200 tys. osób nikt nie zwróci. Fajna ofiara na ołtarzu ojczyzny, tylko #!$%@? szkoda, że ofiarowanych nikt o zdanie nie pytał.
  • Odpowiedz
@wolodia:
Ogólnie cały wpis miał być w nie do końca poważnym tonie (choć sam argument że takie poglądy byłyby przed wojną wyjątkowo skrajną lewicą jest serio), ale w takim razie bardziej poważna odpowiedź - tak de facto to obecnie jedynie z tych pomysłów jedynie aborcja jest postulatem typowo lewicowym. Ale też raczej nie był to sztandarowy postulat jak obecnie, Boy Boyem, ale bardziej mnie interesuje na ile go akcentowały ówczesne
  • Odpowiedz