Wpis z mikrobloga

Jestem załamany, uczę się na studiach programować w C#. Nauka matmy nigdy nie sprawiała mi większego problemu, pod warunkiem, że przysiadłem odpowiednio do nauki. Natomiast z programowaniem mam niesamowity problem. Korzystam z przewodnika Microsoftu dla C# oraz podręcznika naszego wykładowcy, ale mam wrażenie, że z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej. Czy ja się po prostu do tego nie nadaję czy jak?
#informatyka #programowanie
  • 7
@rand0mized: Początki są trudne, a materiały od Microsoftu mogą nie być najlepszym pomysłem, celują w programistów przeskakujących na c# a nie w świeżaki. Jak chcesz to napisz na pw, mogę Ci trochę potutorialować ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@rand0mized nie zniechęcaj się, najważniejsza jest praktyka, pisz własne programiki, albo modyfikuj te z tutoriali, eksperymentuj, tak żeby wiedzą weszła przez zrozumienie a nie przez powtarzanie w ciemno.
Poszukaj też innych tutoriali bo może po prostu potrzebujesz innego tempa lub innego sposobu zapoznania z teorią.
@rand0mized: Większość tutoriali jest skierowana do osób znających już jakiś inny język. Na pewno dasz radę, po prostu staraj się zrozumieć wszystko od podszewki, żebyś wiedział jak co działa i umiał tego użyć. No i najważniejsze to praktyka - sprawdzanie czy to co się nauczyłeś działa tak jak myślałeś.