Wpis z mikrobloga

Nie mogę się już doczekać pysznego bólu du*ska polskich kibiców i prawactwa o Matiego Gotówke, kiedy już będzie występował w polskiej reprezentacji xDDD

Fakty są takie:
1. jego dziadek był Polakiem
2. jego babcia była Polką
3. w Polsce obowiązuje prawo krwi
4. jego matka jest Polką
5. Matiemu gotówce polskie obywatelstwo się należy jak psu buda i jak będzie chciał sobie grać w reprezentacji to ma do tego pełne prawo

#reprezentacja #mecz #bekazprawakow #kadra #pilkanozna
  • 18
@Wykoppeel1230: Właśnie w Polsce nie do końca obowiązuje prawo krwii- tzn prawnie masz rację, ale ktoś kiedyś dawno temu o tym pisał w odniesieniu do nacjonalizmu polskiego/niemieckiego (może ktoś mi przypomni kto to był?) i do mnie to trafiło. Z grubsza chodziło o to, że Polakiem można zostać jak się bardzo tego chce (vide np. Tatarzy, Ormianie, Żydzi), a u Niemców liczyła się właśnie krew/aryjskość. Mnie to przekonuje, dlatego WIlfried Leno
5. Matiemu gotówce polskie obywatelstwo się należy jak psu buda i jak będzie chciał sobie grać w reprezentacji to ma do tego pełne prawo


@Wykoppeel1230: To po co prezydent musi interweniować skoro mu się należy? No właśnie gówno mu się należy, bo żeby otrzymać obywatelstwo trzeba zdać egzamin językowy na B1 bodajże, więc wiadomo że go nie zda i w normalnym trybie nie dostałby obywatelstwa i dobrze, bo to osobę która
@CzaryMarek: Od dawna widzę, że udzielasz się na tagu i zazwyczaj dyskusje z tobą były na merytorycznym poziomie tak tutaj dzbanisz straszliwie. Matty nie musi zdawać testu językowego, ani mieszkać przez 5 lat w Polsce, bo dostanie obywatelstwo innym trybem. Jako osoba, której przodkowie pochodzą z Polski. Przyznaję rację, że prezydent nie powinien się w to mieszać i ogólnie mam ogromne zastrzeżenia co do pracy polskich urzędów. Dlaczego w takim przypadku
@Wykoppeel1230: masz rację, ale Cashowi nawet nie tyle obywatelstwo się po prostu należy (#pdk), ale on je po prostu ma już od urodzenia, tyle, że jest ono niepotwierdzone. Procedura urzędowa polega jedynie na formalnym potwierdzeniu tego faktu.