Wpis z mikrobloga

Dwa pytania do znawców tematu:
Czy grafika zintegrowana zamiast dedykowanej pozwala uniknąć większości awarii? Kiedyś po uszkodzeniu grafiki, nabrałem się na reballing, po miesiącu było to samo.

Czy mając laptopa ze zintegrowaną grafiką oraz dedykowaną jednocześnie można korzystać z jednego z nich po awarii drugiego?

#laptop #laptopy #hardware #komputery
  • 5
@Andr1: jeśli masz dedykowaną i dedykowana będzie miala awarię to mozesz nadal korzystać z komputera z wykorzystaniem grafiki zintegrowanej.

Awaria grafiki zintegrowanej wiąże się z awarią procesora i nie ma możliwości dalszego korzystania z komputra, nawet jeśli dedykowana nadal działa.

Teoretycznie w niektórych przypadkach jest to możliwe ale nigdy się nie spotkałem z sytuacją żeby padła sama grafika w procku.
Czy grafika zintegrowana zamiast dedykowanej pozwala uniknąć większości awarii? Kiedyś po uszkodzeniu grafiki, nabrałem się na reballing, po miesiącu było to samo.


@Andr1: Raczej tak

Czy mając laptopa ze zintegrowaną grafiką oraz dedykowaną jednocześnie można korzystać z jednego z nich po awarii drugiego?


Zależy od laptopa. W moim Dell G3 to dedykowana karta graficzna Nvidia odpowiada za np wyjście HDMI. Więc jak padnie no to papa zewnętrzny monitor.
Awaria grafiki zintegrowanej wiąże się z awarią procesora i nie ma możliwości dalszego korzystania z komputra, nawet jeśli dedykowana nadal działa.


@Adamalan: Nie zawsze. Wewnątrz w APU mogą uszkodzić się rdzenie GPU ale nie ma to nic wspólnego z samym układem CPU.