Wpis z mikrobloga

@derton778: No jeżeli byłyby to wasze wspólnie zarobione pieniądze to nie za dobrze, ale skoro tylko ty je odkładałeś, to lepiej że teraz się rozstaliście, a nie po jakichś ślubach, bo jeszcze by potem po sądach cię ciągała, bo jej się należy xD
  • Odpowiedz
Wszyscy jesteśmy, ty też. Przecież chcesz mieć jak najwięcej rzeczy i przedmiotów, jak np. motór.


@bigos555: Mylisz pojęcia. Materialista to osoba, która przedkłada przedmioty nad uczucia i ludzi a nie ktoś kto lubi przedmioty.
Ja chcę mieć dużo fajnych rzeczy ale oddałbym na przykład dom żeby mój ojciec pożył jeszcze rok. A materialista rozstanie się z partnerem bo ten nie wyda na wspólne a na siebie swoje pieniądze. Taka różnica.
  • Odpowiedz
A tak w ogóle dyskutujemy pod bajtem jakiegoś niedowartościowanego #!$%@?


@bigos555: Nieistotne dla tego o czym piszemy

człowiek kierujący się w życiu pragnieniem zdobycia korzyści materialnych.

To nic nie znaczy. Zbyt ogólne. Trzeba to sprecyzować. Jeżeli 'kieruje się' właśnie oznacza przedkładanie nad uczucia, rodzinę, przyjaciół i doświadczenia to masz rację co do definicji, dalej nie masz racji co do tego że każdy z nas nim jest. Jeżeli to, że chce zarobić
  • Odpowiedz
naprawdę tylko mnich który żyje na szyszkach


@masz_fajne_donice: Może tak właśnie jest. Możesz napisać własną, ty jesteś panem swoich przekonań, nie musimy wcale się spotkać.

zarobić na życie, mieć dom itd to


@masz_fajne_donice: Większość naszego życia to gromadzenie rzeczy i przedmiotów oraz próba posiadania ich jak najwięcej. No i próba dorobienia szczytnej idei do tego.
  • Odpowiedz
Większość naszego życia to gromadzenie rzeczy i przedmiotów oraz próba posiadania ich jak najwięcej. No i próba dorobienia szczytnej idei do tego.


@bigos555: Nie bardzo.

Może tak właśnie jest. Możesz napisać własną, ty jesteś panem swoich przekonań, nie musimy wcale się spotkać.


@bigos555: No właśnie nie jest. Bo nie rozumiesz słowa 'materialista'. Tak jak pisałem to jest ktoś dla kogo ważniejsze są przedmioty i pieniądze od ludzi i doświadczeń. Ale
  • Odpowiedz
Bo nie rozumiesz słowa 'materialista'.


@masz_fajne_donice: Nie rozumiem jej tak jak byś ty chciał rozumieć. Co nie znaczy, że twoja jest w jakiś sposób lepsza.

jej nie rozumiesz


@masz_fajne_donice: Ty jej nie rozumiesz

znaczy w niej przedkładać nad


Znaczy przykładać zbyt dużą wagę do rzeczy materialnych.
  • Odpowiedz
zbyt dużą


@bigos555: Ale to jest kompletnie nieprecyzyjne zdajesz sobie sprawę? Co znaczy duża waga/co znaczy mała waga? Żeby miało znaczenie trzeba to odnieść. I ten twój brak precyzji jest już widoczny w momencie gdzie sugerujesz, że praktycznie każdy z nas jest materialistą i jedynie taki mnich bez jakiegokolwiek przywiązania do rzeczy nim nie będzie. 'duży' 'mały' nic nie znaczą bez postawienia skali. A świetną skalą są inne elementy o jakich
  • Odpowiedz
kompletnie nieprecyzyjne zdajesz


@masz_fajne_donice: I co w związku z tym? Przedkładanie to też jest nieprecyzyjne pojęcie. Egoizm, poświęcenie, zawiść i miłość też.

/co znaczy mała waga?


@masz_fajne_donice: Znaczy to, co za taką uważasz. Dwoje ludzi może mieć odmienne zdanie na ten temat.

postawienia skali.


@masz_fajne_donice: To sobie ją postaw.

elementy o jakich pisałem

Ja rozumiem jak ty postrzegasz. Można według ciebie, dążyć cale życie do gromadzenia maksymalnej ilości dóbr,
  • Odpowiedz