Wpis z mikrobloga

Nasza członkini, Alina Czyżewska, nie uraziła województwa opolskiego! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sąd oddalił powództwo zarządu województwa opolskiego z Marszałkiem Andrzejem Bułą na czele.
W orzeczeniu sędzia podkreśliła m.in, że:
- działanie Aliny mieściło się w granicach dopuszczalnej krytyki osób sprawujących funkcje publiczne, a Marszałek „powinien liczyć się z tym, że zawsze będzie istniało grona osób niezadowolonych z jego działań i te osoby niezadowolone, w ramach właśnie konstytucyjnej zasady wolności słowa, mają prawo formułować swoje wnioski, opinie i pretensje",
- Alina działała w obronie uzasadnionego interesu społecznego, dzięki jej inicjatywie ujawniono nieprawidłowości w organizowaniu konkursu na dyrektora muzeum Śląska Opolskiego. Przypomnijmy: wykazała, że obszerne fragmenty koncepcji Moniki Ożóg, która wygrała konkurs na dyrektora muzeum Śląska Opolskiego, są wprost skopiowane z autorskiej koncepcji Jarosława Suchana, dyrektora Muzeum Sztuki w Łodzi.
Więcej: https://siecobywatelska.pl/alina-czyzewska-nie-urazila-wojewodztwa-opolskiego-orzekl-sad/

Wołam:


Dobrego weekendu!


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #opole
Pobierz WatchdogPolska - Nasza członkini, Alina Czyżewska, nie uraziła województwa opolskiego...
źródło: comment_1634918194OJwW9xAP7aBoam3lgtcWXT.jpg
  • 38
@bizonsky @scorcc @aphroman0
Wydaje nam się, że gdyby zacząć ten wpis od ,,Nasz członek, Alina Czyżewska", byłoby dziwniej.¯\_(ツ)_/¯
Może umówmy się tak, że przy każdych kolejnych zaskoczeniach na widok feminatywów w naszych wpisach, będziemy wygrzebywać Wam coś ładnego z archiwów?
Tutaj sporo przykładów z Polony z ,,członkinią" i ,,członkiniami".
A poniżej zielona trawka i powrót przy księżycu członkiń i członków Pocztowego Przysposobienia Wojskowego z roku 1937.
Pobierz WatchdogPolska - @bizonsky @scorcc @aphroman0 
Wydaje nam się, że gdyby zacząć ten w...
źródło: comment_1635155129rSM6p0e3p4l28qjBUoINHJ.jpg
@iAmTS: Nie piszmy tak! Zresztą z reakcji, które trafiały do Aliny od mieszkańców, którzy kategorycznie stwierdzali, że nie jest to pozew w ich imieniu, nie ma najmniejszych podstaw, by tak brzydko pisać o województwie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a dostapilem zaszczytu bycia obserwowanym przez Andrzeja po tym jak wylałem swoje żale na privie w związku z ta sprawa xD mam się bac?


@Majkel_: Hm, interesujące, uważaj. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na razie to tylko obserwacja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wpłaciłem wam 1% bo robicie dobrą robotę.

Ale muszę zapytać, dalej popieracie przyjmowanie imigrantów na granicy polsko-białoruskiej?


@EmcePomidor: Dzięki za Twoje wsparcie!
Wpis o którym zapewne piszesz, był o przestrzeganiu praw człowieka. Jesteśmy organizacją zajmującą się prawami człowieka, prawo do informacji jest jednym z nich. Nic się nie zmieniło - wnioski o ochronę międzynarodową należy rozpatrywać zgodnie z międzynarodowymi i polskimi procedurami (co zawsze oznacza weryfikację wniosków), a nie spychać ludzi
@Watchdog_Polska Jakos w postepowym usa nikt nie ma problemu z tym, ze w j.angielskim nie ma osobnych slow na zawody kobiet, ale u nas jest to problem, bo komus glupio w dany sposob nazwac kobietę :( smuci mnie to, szczegolnie kiedy slysze ze kobiety chca rownosci, niewazne na jak starych zwojach ptzedstawiane sa wyjątki od tej reguly
i jeszcze prawie 9 stówek przytuliła


@Gandezz: Rozumiemy, że to żartobliwie, ale odnosząc się na poważnie, to nie pokrywa to ani kosztów dojazdu, ani prawnika.
Dla porównania - władze województwa zapłaciły, pieniędzmi mieszkańców i mieszkanek opolskiego, za przygotowanie pozwu przeciw Alinie zewnętrznej kancelarii 5 800 zł (wiemy z odpowiedzi na wniosek o informację publiczną), a koszty dalszego reprezentowania to koło 10-15 tys. (do sprawdzenia, gdy nastąpią ostateczne rozliczenia).
@Watchdog_Polska nie wsytarczy. I nie dyskutuje dalej na ten temat bo nie napiszecie nic czego bym nie wiedzial a ja nie napisze nic co przekona was do mojego punktu widzenia.

Jak mowilem, lubilem was, po poprzednim komentarzu w sumie nadal pomyslalem ze moglbym lubic, ale po tym ostatnim, w ogole nie merytorycznym i femijistycznym z zlym tego slowa znaczeniu juz na pewno nie.

Trzymajcie sie i skupiajcie na waznych rzeczach. Tego wam
@bizonsky: To rzeczywiście się nie dogadamy, jeśli odwołanie do badań i uszanowanie formy, którą stosuje sama zainteresowana, to nie dość merytorycznie. Trudno, pozdrawiamy, również się trzymaj i dobrego wieczoru! ( ͡° ͜ʖ ͡°)