Wpis z mikrobloga

Nasza członkini, Alina Czyżewska, nie uraziła województwa opolskiego! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sąd oddalił powództwo zarządu województwa opolskiego z Marszałkiem Andrzejem Bułą na czele.
W orzeczeniu sędzia podkreśliła m.in, że:
- działanie Aliny mieściło się w granicach dopuszczalnej krytyki osób sprawujących funkcje publiczne, a Marszałek „powinien liczyć się z tym, że zawsze będzie istniało grona osób niezadowolonych z jego działań i te osoby niezadowolone, w ramach właśnie konstytucyjnej zasady wolności słowa, mają prawo formułować swoje wnioski, opinie i pretensje",
- Alina działała w obronie uzasadnionego interesu społecznego, dzięki jej inicjatywie ujawniono nieprawidłowości w organizowaniu konkursu na dyrektora muzeum Śląska Opolskiego. Przypomnijmy: wykazała, że obszerne fragmenty koncepcji Moniki Ożóg, która wygrała konkurs na dyrektora muzeum Śląska Opolskiego, są wprost skopiowane z autorskiej koncepcji Jarosława Suchana, dyrektora Muzeum Sztuki w Łodzi.
Więcej: https://siecobywatelska.pl/alina-czyzewska-nie-urazila-wojewodztwa-opolskiego-orzekl-sad/

Wołam:


Dobrego weekendu!


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #opole
Pobierz WatchdogPolska - Nasza członkini, Alina Czyżewska, nie uraziła województwa opolskiego...
źródło: comment_1634918194OJwW9xAP7aBoam3lgtcWXT.jpg
  • 38
Andrzejem Bułą


@Watchdog_Polska: o, kawał mi się przypomniał

Pociągiem jedzie dwóch facetów. Siedzą naprzeciwko siebie. Jeden czyta gazetę, drugi, bardzo wesoły, gapi się na niego natarczywie. Nagle ten uradowany mówi:
-Skoro jedziemy jednym pociągiem, to może się poznamy? Ja jestem pan Bułka.
-Ja jestem pan Piwko.-odpowiada obojętnie drugi. Bułka bardzo się uradował. Siedzi cieszy się, kręci, chacha się sam do siebie. Po jakimś czasie mocno podeksytowany mówi do pana Piwko:
-Wie
@Watchdog_Polska: podobieństwo nazwisk przypadkowe. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

I fajnie, że wróciłeś tu do nas!


Ja tylko chciałem zmienić nicka bo tamten mi się znudził. Wkleiłem na starym koncie pastę o serwerowni co ku mojemu zdziwieniu nie skończyło się permabanem... długa historia. XD

Operacja zmiany głupiej nazwy zajęła 6 tygodni.