Wpis z mikrobloga

Mój ranking na chess.com leci w dół w zastraszającym tempie, pod koniec września miałem (w blitzu) 1034 punktów i kręciłem się w okolicach 1000-1050, a teraz mam 918 i jest coraz gorzej. Za to na lichess robię ciągłe postępy i w blitzu mam 1555, a w rapidzie nawet 1623. Nie ogarniam...
#chesscom #lichess #szachy
  • 11
  • Odpowiedz
@JakTamCoTam: wiem, dlatego grałem dużo klasycznych i długich rapidów i robiłem masę zadań na lichessie. Wróciłem na chess com żeby więc poprawić ten ranking blitzowy skoro się dużo nauczyłem, a wyszło, że gram gorzej niż przedtem.
  • Odpowiedz
@Dawidk01: chess com inaczej są traktowane przedruchy, na lichess zaczyna się od 1500, więc jeżeli wracasz po treningu to gdzieś tam do średniej równasz (na początek). Jeszcze kwestia jakie miałeś RD na obydwu stronach.
  • Odpowiedz
@CyganAnonek: eh... nie ogarniam tego, może to przez to że na lichessie sobie podbijałem ranking trochę turniejami gdzie ogrywałem lepszych... no ale jak teraz gram zwykłe partie na lichessie to przecież radzę sobie z tymi w moim rankingu, i wątpię, że spadłbym poniżej 1500. Nie wiem, martwi mnie to
  • Odpowiedz
@Dawidk01: Nie załamuj się, w końcu ranking się ustabilizuje. Może to kwestia psychologiczna, jakaś samospełniająca się przepowiednia. Masz gorszy ranking na chess.com, mniej się starasz, ranking leci w dół, jesteś jeszcze bardziej niezadowolony i nie chce ci się dobrze grać?
  • Odpowiedz