Wpis z mikrobloga

Jako że poszukiwań monitora ciąg dalszy, to pytanie do Mireczków, którzy mają u siebie ekrany 24 cali. Zainteresowałem się trzema modelami: Acer Nitro XV242YP, ASUS VG249Q oraz AOC 24G2U/BK (dwa polecane przez @PurePC_pl i jeden znaleziony gdzieś samemu). Najważniejsze cechy, na których mi zależy, to regulacja wysokości, najlepiej też pochylenia, oraz matryca IPS, nie pogardzę głośnikami. Początkowo chciałem 27 cali, ale zaczynam się zastanawiać, czy potrzebna mi aż taka wielkość, dodatkowo wtedy zalecane jest wziąć WQHD, a nie wiem, czy nie dociąży mi to mocno karty graficznej (3060 ti, ale tylko 2 wiatraki. Podpiąłem kompa pod telewizor 4k, to przy samym BIOS-ie karta się mocno nagrzała).

Pracowaliście na którymś z tych monitorów? A może macie jakieś inne do polecenia? Mój zakres pracy będzie mocno mieszany: gry różnych gatunków, internet, filmy, praca biurowa.

#pcmasterrace #monitory #monitor #pytanie #iiyama #acer #aoc #asus
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elf_pszeniczny: Są strasznie drogie, najtańszy z regulacją wysokości znalazłem za 1250 zł (Dell S2522HG), a widzę, że posiada kompletnie zbędne dla mnie bajery jak odświeżanie aż 250 Hz. W podobnej cenie mógłbym wyhaczyć (dokładając z 2 stówki) 27 cali i WQHD. Jeśli zdecyduję się na 24 cale, to chciałbym budżetowo celować w okolice 800-1000 zł.
  • Odpowiedz
Podpiąłem kompa pod telewizor 4k, to przy samym BIOS-ie karta się mocno nagrzała).


@chinskie_bajki: XDDDDDDDD
w biosie nie masz zadnej kontroli obrotow wentylatora ani prądu rdzenia, tam moze się nagrzac nawet w 320x240.
  • Odpowiedz
@cabeiu: kompletnie się nie znam na PC, dlatego pytam :). Czyli mówisz, że jak postawię system i podepnę wtedy znów kompa pod TV, to karta może nagrzewać się zupełnie inaczej, gdy będę np. pracował na Excelu?
  • Odpowiedz