Wpis z mikrobloga

Mili Państwo, no więc red. Warzecha ma właśnie spotkanie z młodzieżą w jednym z liceów w Józefowie o klimatyzmie i Grecie Thunberg.

Uznałem, że wpadnę.

Ci z Was, którzy liczyli na polemikę lub choćby relację muszą tym razem obejść się smakiem.

Zostałem wyproszony - w sposób uprzejmy, ale jednak - przez organizatora, który nie życzył sobie mej obecności na sali.

Żeby była jasność: nie mam pretensji do red. Warzechy (który raczej nie mógł na to zareagować, bo zostałem odciągnięty na stronę) ani do organizatora (którym jest prywatny podmiot, wynajmujący salę, więc mieli do tego pełne prawo), choć wylegitymowałem sie legitymacją prasową i wyjaśniłem, dlaczego tu jestem oraz co chcę zrobić (zależało mi jedynie na relacji z wydarzenia, nie chciałem robić żadnej inby).

Niestety - wyproszono mnie z sali kilka sekund po tym, jak red. Warzecha zaczął mówić o konsensusie naukowym.
#klimat #warzecha #neuropa #4konserwy #debata
Pobierz JakubWiech - Mili Państwo, no więc red. Warzecha ma właśnie spotkanie z młodzieżą w j...
źródło: comment_1634852866Ipzinrwa85zADHTIczyyrD.jpg
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@JakubWiech: @rzuf22: ten niby konsensus naukowy to manipulacja jeśli się nie wie wejdzie w szczegóły wobec czego i w jakim stopniu zgodzili się naukowcy. Polecam gorąco wywiad z założycielem Green Peace, Peterem Moorem. Tylko uwaga, bo może zrobić rysę na jedynej słusznej alarmistycznej narracji.

Jakby co to nie bronię Warzechy, bo nie mam pojęcia o co z typem chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
szpongiel - @JakubWiech: @rzuf22: ten niby konsensus naukowy to manipulacja jeśli się...
ten niby konsensus naukowy to manipulacja


@szpongiel: widzę, że zaczyna się standardowo, czyli "niby", manipulacja, szczegóły.

wobec czego i w jakim stopniu zgodzili się naukowcy.


@szpongiel: wobec tego, że ocieplenie klimatu jest antropogeniczne i na dłuższą metę szkodliwe.

Polecam gorąco wywiad z założycielem Green Peace, Peterem Moorem.


@szpongiel: ale co to ma niby dowodzić? Ten typ jest naukowcem, specjalistą? Nie, jest zawodowym mówcą, który zajmuje się lobbingiem. I nie
@szpongiel: Pewna właścicielka największej sieci kopalni węgla w Australii, przez przypadek w wywiadzie w którym przeszli na luźna rozmowę z prowadzącym, wyznała "choć zyski są dla nas ( Australii ) duże to jednak te kilka procent które wydajemy na walkę informacyjną z aktywistami, jest odczuwalne" Pani zarobiła ponad 300 mln$ w ubiegłym roku. Te kilka procent wydała na dezinformacje, że węgiel nie jest szkodliwy dla środowiska i że nie ma efektu