Wpis z mikrobloga

Witam kociarzy i kociary ( )

Chciałem się pochwalić że z mój #rozowypasek podjęliśmy decyzję że przygarniemy kotka, żeby nasza rodzinka była pełna mama, tata, synek i #kot

Kota zaczęliśmy szukać na OLX w dziale oddam za darmo.
Po kilku dniach znaleźliśmy 2,5 miesięcznego kota o imieniu "Dżordż" (George) i to na dodatek 100% czarny []

Po wymianie kilku wiadomości dowiedzieliśmy się że córeczka właścicieli traktuje kotka jak zabawkę i to nie jest pora na pupila i dodatkowo dostaniemy do niego pełna wyprawkę.

#kitku w nowym domu zaklimatyzował się już tego samego dnia :). Syn który ma 2lata i 2 miesiące jest od małego wychowywany w otoczeniu zwierząt i wie że trzeba delikatnie "cacy cacy" i będzie to też jego przyjaciel na wiele lat!

UWAGA! UWAGA!
Przedstawiam wam Dżordża którego pewnie będę tutaj pokazywać raz na jakiś czas i zadawać proste pytania odnośnie tresowania, wychowania, karmy, szczepień, porad, problemów itp.

PS liczę że przyjmiecię wielką ilością plusów nowego kota w klubie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS2 nie wiem jakie tagi wrzucać więc daje co mi wpadło na myśl.

AVE !!!

#pokazkota #koty #kitku #adopcja #adopcjazwierzat #gangkociakow #smiesznekotki #koteczkizprzypadku #zwierzaczki
Dumle007 - Witam kociarzy i kociary (✌ ゚ ∀ ゚)

Chciałem się pochwalić że z mój #roz...

źródło: comment_1634798246FBakcE7rIm3VoUao1yme3T.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@teznia_solanki_azbestowej: dziękuję za radę, okna raczej tylko "rozczelniamy" ze względów żeby nie było też dużych przeciągów, na balkon też nie wychodzimy bo już pora jesienno-zimowa, a syn lubi często chorować i będzie mieć za jakis czas usuwany migdałek przez co łatwo łapie infekcje :)
  • Odpowiedz
@Masterczulki: Domyślam się kota się nie da wytresować on ma swój charakter i nie ma co z nim dyskutować () ale np. jak zareagować jak robi coś co nam się nie podoba, np. chce się bawić ale czasami przegina z pazurami i drapie mocno rękę albo jest nauczony drapaka ale woli podrapać sofę ?
  • Odpowiedz
@Dumle007: Piękny kitek!

Z podstaw to karmimy kotka wysokomięsnymi puszkami (najlepiej wychodzi zamawiać z neta więcej), nie chrupkami. Jeśli do tej pory jadł chrupki to puszki dobrze wprowadzać powoli i dawać coraz mniej chrupków. Przy podawaniu mokrej karmy kote może już nie być zainteresowany piciem wody (mleka się kotom nie daje wcale) to można mu dolewać trochę do miseczki z jedzeniem.

Dobrze zabezpieczyć okna mimo wszystko, ja mam mocną, metalową moskitierę,
  • Odpowiedz
@iEarth: dostaliśmy dla kitu gratis mokra karmę whiskas i sucha kit kat, ale to jest marketowy syf. Zamówiłem już suchą karmę formy Brit dla kociąt i zastanawiam się nad mokra gdzieś na forum czytałem że sheba będzie dobra bez różnicy czy młody czy stary kot ?
  • Odpowiedz
Dobrze wychodzi jak kot je. Mozna probowac różnych sposobow i czasem nie ruszy. U nas np puszki w ogole nie wchodza w gre i musza byc saszetki z kawalkami.
Wszystkie feringi, animondy fe.
Natomiast Butcher's jest ok
  • Odpowiedz
@Dumle007: Wszystkie z tych karm nie są dobre. Whiskas i kit kat to najtańsze odpady. Sheba też nie jest dobra, jest po prostu droższa i zainwestowano w marketing robiąc z niej bardziej premium. Brit to jeszcze droższa karma, ale jako ze sucha to nie jest też odpowiednia.
Tak jak wspomniałam, koty powinny jest wysokomięsne mokre karmy, a to dlatego, że są to mięsożercy pobierający do tego wodę z jedzenia. Sucha karma
  • Odpowiedz
@Dumle007: siatkę lepiej ogarnij teraz, w przyszłym roku będzie drożej (a na wiosnę też z terminami się zrobi kibel). Jeśli Warszawa, to mogę polecić firmę, która zrobiła naprawdę porządnie i w sensownej cenie.
  • Odpowiedz
@Jcdx: dziękuję, ale od listopada zaczynam remont generalny w mieszkaniu po babci i planujemy w wakacje wprowadzić się tam już na stałe (różnie to bywa z terminami itp. ale najważniejsze żeby było już tam mieszkanie) bo aktualnie mieszkamy na wynajmowanym ;)
  • Odpowiedz
@Dumle007 polecam obcinanie pazurów, a na nieporządne zachowania spryskiwanie wodą - u mnie działa. Co do karm to różnie bywa. Znajomi mają koty na drogich karmach i co chwilę chorują, a moi rodzice karmią kota suchym whiskasem i czasem saszetką i od 10 lat okaz zdrowia. Siatka na balkonie to super sprawa, imo można założyć samodzielnie.
  • Odpowiedz