Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Gdzie są te firmy, w których się klepie te słynne CRUDy? Chciałbym w końcu mieć luźną pracę, a nie milion mikroserwisów, trudną do zrozumienia architekturę i wymyślanie jakichś trudnych algorytmów i rozwiązań pasujących dla biznesu.
Teraz 2 lata siedziałem w projekcie związanym z logistyką, wcześniej kilkuletni projekt związany z liczeniem cen i opłat, w poprzednich firmach też wcale tego klepania CRUDów nie było. Tymczasem na mirko wszyscy tylko klepią CRUDy? Gdzie są te firmy? Bo mam wrażenie, że to jest zwykłe #urbanlegend

#programowanie #programista15k #inzynieriaoprogramowania #pracait #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61707c4d820612000add8e15
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: w webdevie wszystko jest crudem w zasadzie, więc przypuszczam, że określa się tak potocznie płaskie anemiczne systemy, gdzie warstwy serwisu efektywnie nie ma i klik na froncie powoduje zapis do bazy i to by było na tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy faktycznie tak wyglądają projekty, jak na zaliczenie przedmiotu? Imho to się nie trzyma kupy. Skoro coś jest banalne do wyklepania/utrzymania, to raczej nie trzeba
@AnonimoweMirkoWyznania: @wpoldokomina: w dużej firmie z mojego doświdczenia realną architekturą często zajmuje się jakiś 1 zespól 10 osób a reszta setek ludzi siedzi w zespołach co z tego korzysta.
Więc co z tego że 400 serwisów, jak masz proste zależności i robisz bardzo małe segmenty całej funkcjonalności bo tylko maly fragment przechodzący przez serwis należny do twojego zespołu.

No i oczywiście generalizujemy często dość mocno, lub zwyczajnie inne podejście -
@GotoFinal: w przyrodzie nic nie ginie, ja teraz jestem w projekcie, gdzie powiedziano na początku że jest prosty, bo tylko zmianiamy middleware tak by wolał nowe API i dostosowujemy odpowiedź tak by regresyjnie frontend działał z tym.

Brzmi banalnie, ale w trakcie nauczyłem się pracować z przeglądarką, ciasteczkami, trochę frontendem itp. a do tego debugowałem serwisy które wołam, bo ich dokumentacja swaggerowa ma luźny związek z rzeczywistością, a same serwisy to
ale w trakcie nauczyłem się pracować z przeglądarką, ciasteczkami, trochę frontendem itp. a do tego debugowałem serwisy które wołam, bo ich dokumentacja swaggerowa ma luźny związek z rzeczywistością, a same serwisy to gunwo delikatnie mówiąc i wypluwają zwodnicze albo nic nie mówiące odpowiedzi.


@wpoldokomina: no i to dla mnie brzmi jak zabijanie motywacji :D po kilku razach się nudzi.
Po prostu kwestia preferencji.