Wpis z mikrobloga

Czołem Sportowe świry!
Mam pytanko do osób bardziej doświadczonych. Czasami sytuacja wygląda tak, że kończę dość wyczerpujący fizycznie trening, mija około 30 minut i zaczynam kolejny wyczerpujący trening. Co polecacie zjeść/wypić między tymi treningami, aby chociaż trochę się zregenerować? Niestety, często wygląda to tak, że na tym drugim treningu daje z siebie 70% max i przez to jestem troszkę wkurzony. Jakieś rekomendacje?
#mikrokoksy #mirkokoksy
  • 9
@vomalio: To zależy jakiego typu są to treningi. Jeżeli jeden jest siłowy, a drugi to np. trening jakiegoś sportu zespołowego czy innego "technicznego", to spokojnie można robić, chociaż oczywiście ryzyko kontuzji jest większe. No i jeżeli to jest piłka nożna, to warto zrezygnować z robienia nóg, a np. ręczna albo tenis - z barków xD

@mariobit: Łatwo przyswajalne węgle i BCAA powinny dać radę.
@kefas_safek: Wiem, ale jednak znacznie większe jest prawdopodobieństwo, podczas gry w tenisa, kontuzji zmęczonych treningiem siłowym barków, niż zmęczonych treningiem siłowym nóg, bo te pierwsze są mniejszą i bardziej złożoną grupą mięśni. A gra się całym ciałem, jak w każdym sporcie z piłką ;) W piłce nożnej też używasz barków ;)