Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym rzucić pracę w Polsce i wyjechać do jednego z krajów Europy.

Jestem zatrudniony na UoP na 3 lata, tegoroczny urlop wykorzystalem w całości.

Czy opłaca mi się czekać z wypowiedzeniem do nowego roku?

Z tego co wiem, od 1 stycznia przysługuje mi cały urlop roczny. Pracodawca nie musi udzielić mi tego urlopu w czasie okresu wypowiedzenia, ale jak jest z wypłatą ekwiwalentu?

Musi go wypłacić, czy może zostawić mnie z niewykorzystanym urlopem?

Jak najkorzystniej odejść z tej roboty?

#pracbaza #rzucamrobote #kodekspracy #prawopracy #januszebiznesu

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #616fe041820612000add7c81
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 8
  • Odpowiedz
@elena-mary: @FrankGallagher: @mrooczilla: @marianoos: @JuneJohn: jeżeli dobrze rozumiem przepisy, to urlop liczy się proporcjonalnie tylko w 1 roku kalendarzowym UoP u danego pracodawcy (np. zatrudniam się w marcu, to do grudnia co miesiąc dostaję proporcjonalną ilość urlopu, ale od stycznia kolejnego roku mam od razu do wykorzystania 20/26 dni). W związku z czym faktycznie, OP ma od 1 stycznia całą pulę urlopu do wykorzystania.

Czy się mylę?
  • Odpowiedz
@A_E_S_T_H_E_T_I_C: LOL ... wy tak serio?

Jak ktos idzie do 1 pracy to w systemie mu nalicza po 1,66 dnia urlopu po każdym przepracowanym miesiącu
Potem na następny rok taka osoba dostanie w styczniu 20 dni ale jeśli np da wypowiedzenie i odchodzi z firmy np od 1 kwietnia to kadry przeliczają i taka osoba ma 5 dni do dyspozycji za te 3 miesiace.

Potem jak się idzie do nowej pracy
  • Odpowiedz