Wpis z mikrobloga

Witam

Chcę kupić rower szosowy, wymagania mam takie żeby można było do niego włożyć szeroki opony, wiem są rowery gravelowe i przełajowe ja jednak głównie będę poruszał się po asfalcie i nie przekonują mnie napędy gravelowe które na asfalcie będą wolniejsze od szosowych. Jakiś czas temu ktoś zamieścił Gianta który to umożliwiał ale nie mogę znaleźć jego posta. Budżet 5000, ale im mniej tym lepiej i grupa 105.

#rowery #szosa
  • 17
szerokie tzn ile? 33mm? 40mm? Nówki na 105 oprócz tribana nie znajdziesz =]
głupotki trochę piszesz że "napędy gravelowe" będą wolniejsze od szosowych, tzn co? GRX nie poleci tak szybko jak Claris albo Ultegra?
wszystko zależy od kopyta jakie masz i opon na jakich latasz więc wiesz..
@Farmer_Joe: No GRX ma duży blat 46 a szosowe od 50 wzwyż, czyli żeby osiągnąć taką samą prędkość muszę się bardziej napedałować. Co do ceny do za 5500 można dostać np. Scotta Speedstara na 105 i to jest cena katalogowa więc nie chce mi się wierzyć że za 5000 nie dostanę nic lepszego niż Triban do którego nic nie mam, wiem że cieszy się dobrą opinią na wykopie ale chce coś
@czlowiekmysz: Triban RC520, opony 38 spokojnie wejdą bez błotników. Aktualnie już wszystkie egzemplarze powinny przychdzić z nowymi kołami, które nie mają problemu montażem/demontażem opon.

Giant o którym piszesz to pewnie Contend AR 1, ale aktualnie nawet zajechaną używkę trudno będzie za tyle kupić
Aktualnie już wszystkie egzemplarze powinny przychdzić z nowymi kołami,


@Zabi96: jest jakieś oficjalne info na ten temat? Przez te koła i tarczówki chciałem brać droższego van rysela, ale teraz już się będę zastanawiał czy nie przycebulić 800zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja nie jestem zawodowcem, nie jeżdżę na kadencji 90, tylko dużo niższej.


@czlowiekmysz: no wlasnie, wiec na co Ci takie duze blaty skoro ich nie wykorzystasz? Jezdzi sie na kadencje, a nie na rozmiar blatu xD Na lżejszym przełożeniu utrzymasz kadencje 90.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ogau: Ja jestem tym oficjalnym info ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Van Rysel nie wiem czy pomieści nawet 32mm i ma już całkowicie wyścigową geometrię

A co do blatów i kadencji to powinna być jak największa, kolana podziękują Ci na starość
@Zabi96: nie jestem OPem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżdżę na 23 (van rysel idzie z 25, więc z takimi zacznę, ale pewnie też zmienię na 23 jak je zajadę). Co do kadencji i blatów to wiem. U mnie jest taki problem, że najważniejsze jest 15-20% nachylenia i przewyższenie, więc kolana i tak wysiądą na starość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za van ryselem przemawiają