Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Don_Pelayo: to jest problem stworzony przez media szybkiego przekazu i ogolnie internet. Jak czytasz coś na necie jakis artykuk to przewaznie domniemam, ze tylko przelatujesz wzrokiem przez tekst szukając slow kluczowych, aby szybciej poznac sens zdania.

Ksiazki czyta sie liniiowo wyraz po wyrazie, wiec jak masz pdfa otworzonego na ekranie monitora to mozg nie chce sie pozbyc starych przyzwyczajeń i znow zaczyna szukac w tekscie slow kluczowych co powoduje po
  • Odpowiedz
@Don_Pelayo mam tak samo. W dużej mierze wynika to z naszej dopaminy, która podpowiada nam, że na kompie mogą być ciekawsze rzeczy nie wymagające skupienia. "Może jakaś rozryka, kto wie? Wystarczy kilka kliknięć żeby się przekonać. Weź sprawdź ( ͡º ͜ʖ͡º)"
Innymi słowy czytanie wymaga większej uwagi bo musisz walczyć z podświadomą pokusą sprawdzenia co ciekawego możesz znaleźć na kompie.
Tak samo telefon będący w pobliżu
  • Odpowiedz
@Don_Pelayo: Ja już nawet czytając na tablecie mam problem, żeby się skupić na książce, bo co chwilę wpadają jakieś powiadomienia i choć wiem, że mogę włączyć tryb offline, to jakoś podświadomie tego nie robię. Dlatego czytam tylko na czytnikach - Pocketbook Inkpad 3 do Legimi i Kindle PW4 do książek z Amazona.
  • Odpowiedz