Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #gitara i #gitaraelektryczna , potrzebuję waszej pomocy w znalezieniu odpowiedniej gitary.

Szukam nowej gitary elektrycznej (może być nowa lub używana), spełniającej następujące kryteria:
- kształt: super strat,
- 24 progi,
- przetworniki w układzie HSS.
- budżet lekko ponad 1 000 zł - jeśli trafi się coś naprawdę godnego uwagi to do maksymalnie 2 000 zł)

Znalazłem Arię MAC-STD (dołączam foto we wpisie) spełniającą moje wymagania, tylko nie do końca jestem do niej przekonany. Często ludzie piszą że jakość wykonania poszła mocno w dół względem dawnych gitar od Arii (ale z drugiej strony, nie ma co wymagać zbyt wiele od gitary za 1 000 zł).

Czy może mieliście styczność z tym modelem albo możecie coś powiedzieć o aktualnie produkowanych Ariach?

Ewentualnie, może znacie jakiś ciekawy model warty polecenia? Od pewnego czasu szukam używek na olx i nowych w sklepach internetowych i niestety nic sensownego nie mogę znaleźć. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czajnik64 - Mirki z tagu #gitara i #gitaraelektryczna , potrzebuję waszej pomocy w zn...

źródło: comment_1634659523J5gZVZ87jlyTpq7q4e2yzb.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Czajnik64: W tym budżecie rzeczywiście trochę plomba, jeśli chodzi o gitary z układem HSS i 24 progami. Łatwiej byłoby dobrać coś na dwóch humbuckerach.
W gruncie rzeczy zresztą, jeśli mówimy o gitarach na 24 progi, to styl typowego superstrata oznacza z reguły, że układ HSS to są w istocie 3 humbuckery, tylko pod mostem jest pełnowymiarowy, a w środku i pod gryfem jest coś typu stacked coils lub coś na kształt
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mr_Hand_of_Fate: dzięki za podpowiedź.
Czy charakter pojedynczych przetworników w tym przypadku będzie definiował zakres 24 progów, czy sam fakt superstrata?
Aktualnie mam imitację stratocastera i podoba mi się ten zakres brzmień który da się osiągnąć ale niechciałbym kupować drugiej "takiej samej" gitary. Ewentualnie mógłbym zrezygnować z 24 progów na rzecz przetworników w układzie HSS.
  • Odpowiedz
@Czajnik64:

Czy charakter pojedynczych przetworników w tym przypadku będzie definiował zakres 24 progów, czy sam fakt superstrata?

I tak, i nie.
Generalnie to w tej półce cenowej raczej na rynku są rzeczy najbardziej popularne; gitary z 24 progami to instrumenty powszechnie kojarzące się z wyścigowym graniem, a wyścigowe granie to jednak z reguły przesterowany wzmacniacz, a to wymaga tłumienia szumów i stąd najczęściej w takich gitarach jest konfiguracja HH, ew. HSH
  • Odpowiedz