Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Rok temu skończyłem szkołę, zdałem maturę ale nie wybieram się na studia. Z racji młodego wieku nie mam żadnych twardych umiejętności, prawa jazdy ani nic innego żeby się pokazać na rynku pracy, więc muszę się łapać pierwszej lepszej roboty. Problem w tym, że w takiej prostej pracy to dostanę ledwo 3000PLN, no chyba że pójdę w budowlankę to wtedy trochę więcej, a jednak wynająć samemu mieszkanie trochę kosztuje, może zostawałoby mi z 300zł na koniec miesiąca, przy dzisiejszej inflacji to tyle co nic.
Myślałem, żeby zrobić jakieś dodatkowe kursy, budżet na to mam. Niedawno zapisałem się na kurs kat. B. Myślałem o kursach na spawacza, CNC, elektryka lub po zdanym kursie na B zrobić C+E.
Drugą opcją jest poczekać aż skończę ten kurs na B i spakować się na zachód, i podjąć pracę przez jakąś agencję pracy na start, popracować tam z pół roku może dłużej, i zdziałać już coś na własną rękę, no ale też bez żadnych umiejętności jedyne co mi zostanie to magazyn.

Jakie waszym zdaniem są przyszłościowe zawody?
Patrząc na rynek pracy to wszystko idzie w kierunku IT, automatyzacji, robotyki. Z tym że robot nie zastąpi hydraulika, glazurnika czy innego elektryka, a chyba większości pracowników w takich specjalizacjach to bliżej im niż dalej do emerytury, więc kolejne miejsca będą się zwalniać.

Tylko znów taki pracownik fizyczny nie ma łatwej pracy, szybko wyniszcza organizm (kręgosłup, kolana), a w korpo stres, deadline czyli najczęściej jakieś prochy, wizyty u psychiatrów.

I nie wiem w co uderzać. Jedynie coś tam ogarniam w IT od strony technicznej. Zainstalować Adobe Readera #pdk, i inne duperele, ale nie na tyle, żeby móc pracować w jakimś help desku.

Mirki pomóżcie mi jakoś, doradźcie coś bo nawet nie mam nikogo bliskiego z kim mógłbym o tym porozmawiać, wszyscy żyją od wypłaty do wypłaty, nie patrzą przyszłościowo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie chcę zarabiać milionów, chciałbym po prostu pracować, nie katować się po +200h i mieć z czasem na tyle godną wypłatę, żeby nie musieć liczyć każdego grosza, i jeszcze mógł coś odłożyć na wakacje / hobby / wkład własny na dom lub mieszkanie.

#praca #pracbaza #kiciochpyta #samorozwoj #rozwojosobisty #emigracja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #616d9e40820612000add3b4c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zastanów się co chcesz w życiu robić i zacznij to robić ;) i to wcale nie jest żart. Każdy ma predyspozycje do czego innego. Jeden woli cicho siedzieć w korpo przy kompie a inny musi działać na własną rękę bo nie akceptuje przełożonych. Tylko Ty wiesz co jest dla Ciebie dobre i Ty musisz na to wpaść. Jeśli nie wiesz co robić to rób cokolwiek i sprawdź co jest dla
  • Odpowiedz
Tylko znów taki pracownik fizyczny nie ma łatwej pracy, ....a w korpo stres, deadline czyli najczęściej jakieś prochy, wizyty u psychiatrów.

@AnonimoweMirkoWyznania: walisz tu jakieśmentalne kalki z wypokow. Weź zacznij cokolwiek , rozejrzyj sie zamiast
sobie karierę do emerytury układać z pomocą kołczów z wypoka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
OP: @Exodusss: I co w tym takiego śmiesznego? Mało osób tak robi, że osiągnęło wyższe stanowiska, ale nie dają sobie rady na nich i żeby się utrzymać muszą korzystać z lekarzy bo mają rodziny na utrzymaniu?
@EpicElion: Podobno praca spawacza nie jest zdrowa na dłuższą metę xd
@luk04330: Nie no wiadomo, zapewne jeszcze z 5 razy mi się wizja zmieni, ale jak już coś próbować działać to chyba
  • Odpowiedz