Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W jaki sposób przekonać dziewczynę z ChAD do terapii? Brała/bierze o ile podam leki (Venlectine, abilify), ale wydaje mi się, że jej stan się pogarsza. Jest apatyczna i większość czasu spędza w łóżku. Kompletnie olewa swoje obowiązki. Jakiekolwiek moje zachęty do psychoterapii czy rozmowy z psychiatrą kończą się dramą. Mieszkamy razem, więc wiem, że finansowo nie jest u niej kolorowo. Związku z tym zaproponowałem, że pokryje koszty terapeuty - mimo wszystko nadal nie udało mi się jej namówić. Pomóżcie mirasy.

#psychoterapia #dwubiegunowaafektywna #psychologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #616d60aa820612000add34a1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania powiedzieć jej że wyślesz ją do ośrodka gdzie będą ja leczyć i dać jej alternatywę w postaci standardowej psychoterapii po dobroci. Jak Ci będzie robić dramy to kazać jej się wyprowadzić od Ciebie. Jeśli to jej nie da kopa ku leczeniu to chyba następnym krokiem musiałoby być zerwanie z nią relacji.

Ogólnie rzecz biorąc jeśli kogoś obdarzymy za duża opieka mimo że ktoś jest chory np. Alkoholizm, to taka osoba będzie
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli dziewczyna nie chce to terapia jest bez sensu, a Twoje są wyrzucone pieniądze w błoto. Żeby terapia była skuteczna potrzebna jest motywacja, jako że ChAD to zaburzenie w dużej mierze biologiczne to prędzej na Twoim miejscu skupiłabym się na zachęceniu dziewczyny tylko do pójścia do psychiatry w celu unormowania neuroprzekaźników, a później kombinowała z psychoterapią. Spróbuj dopytać się co jest powodem takiej niechęci z jej strony, powiedz, że dla
Osobiście nie zgadzam się z @Kitku_Karola żeby wywierać na dziewczynie presje i dawać jej jakieś groźby, że jak się nie zmieni to odejdziesz. Polecam zaznajomić się z czym się je epizod depresyjny i jak wtedy taka osoba odbiera rzeczywistość - ostatnią rzeczą jaką taka osoba chce to faktycznie brak wsparcia i wywieranie presji:) Wiadomo Miras w pewnym momencie trzeba odpuścić, bo jak człowiek nie chce się zmienić i tylko miałbyś podupadać na
knur: Osoby z ChAD często nie chcą się leczyć, bo gdy są w fazie maniakalnej to maja niezłego kopa. Wiele osób odnoszących sukcesy mają dwubiegunówkę. Natomiast mimo, że to jest zaburzenie psychiczne to nie są to osoby niepoczytalne, więc musisz się zastanowić, czy życie na takiej huśtawce jest dla Ciebie, bo to się nie zmieni i jeżeli odmawia leczenia to może być tylko gorzej.

Zaakceptował: Leszcz_Bagienny