Wpis z mikrobloga

@flumpy_bread: jest ;)
Zakupy na raty w formie tzw. kredytu ratalnego, to również korzystanie z kredytu konsumenckiego. Jednak kwota zaciągniętego zobowiązania musi być niższa niż 255 550 zł.
  • Odpowiedz
@flumpy_bread: oczywiście, że zakupy na raty wiążą się z zaciągnięciem kredytu. polega to na tym, że instytucja finansowa udziela Ci kredytu i wysyła kasę sprzedawcy, który wydaje Ci towar. Potem spłacasz należność kredytodawcy.
  • Odpowiedz
@flumpy_bread: dlaczego czym innym? Kredyt to grupa usług, w którym są kredyty ratalne (czyli to samo co zakup na raty, rodzaj kredytu konsumenckiego), konsumenckie, hipoteczne, inwestycyjne etc. Jedynie do tej grupy nie należy pożyczka, która faktycznie działa na trochę innych zasadach niż usługi z grupy "kredyty". A AllegroPay tutaj jest kredytem konsumenckim (jak sami piszą w regulaminie: Za zakup na Allegro.pl zapłacisz do 30 dni później na podstawie umowy o
  • Odpowiedz
@flumpy_bread: sugeruję dokonać 'kupna na raty nie będącego kredytem' a następnie zamówić raport w BIKu ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak kupujesz telewizor na raty np. w Euro Agd to zaciągasz kredyt konsumencki w normalnym banku (np. Santander Consumer czy Credit Agricole) i z nimi podpisujesz umowę o kredyt; jedyna różnica jest taka, że nigdy tych pieniędzy nie widzisz, bo bank w twoim imieniu przekazuje je jako
  • Odpowiedz
no nie każdy zakup na raty jest czynnością kredytowa bo reguluje ja kc, chociażby to


@flumpy_bread: to podaj przykład takiego zakupu na raty. Branie od kolegi "na gębę" się nie liczy.
Poza tym twierdziłeś, że żadne raty nie są kredytem, a już ci wyjaśniłam, że się myliłeś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Limonene: polecam użyć google i wpisać zakup na raty kodeks cywilny

@flumpy_bread: sugeruję dokonać 'kupna na raty nie będącego kredytem' a następnie zamówić raport w BIKu ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak kupujesz telewizor na raty np. w Euro Agd to zaciągasz kredyt konsumencki w normalnym banku (np. Santander Consumer czy Credit Agricole) i z nimi podpisujesz umowę o kredyt; jedyna różnica jest taka, że
  • Odpowiedz
polecam użyć google i wpisać zakup na raty kodeks cywilny


@flumpy_bread: a ja polecam umieć wytłumaczyć i obronić swoją tezę ( ͡º ͜ʖ͡º)
A potem samemu wpisać to co sugerujesz i sprawdzić, że w kodeksie cywilnym w rozdziale dotyczącym sprzedaży na raty, to nazwane kredytem

pisałem w poście wyżej, że każda z tych rzeczy spełnia inna rolę z prawnego punktu widzenia, a koleżanka to używa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Limonene: ale co ja mam ci tłumaczyć, branie na raty telefonu to jest co innego niż czynność cywilna zakupu na raty, to serio wystarczy wpisać w google xD
no i mimo to uzyłaś tych słów jako synonimów, nie nie działa na innych zasadach, jest czymś całkowicie innym xD

a i podobno twierdziłem, że żadne raty nie są kredytem xD, widzę czytanie ze zrozumieniem mocno
  • Odpowiedz
no i mimo to uczyłaś tych słów jako synonimów, nie nie działa na innych zasadach, jest czymś całkowicie innym xD


@flumpy_bread: w którym miejscu użyłam tych słów jako synonimów?

a i podobno twierdziłem, że żadne raty nie są kredytem xD,

Tak było, cytuję: nie, kupno na raty to nie jest kredyt. Nie pisałeś tu nigdzie o telefonach, ani
  • Odpowiedz
@flumpy_bread: przestań się tak emocjonować i przyznaj, że nie masz racji XD

to, że media markt używa skrótu myślowego mówiąc zakup ratalny nie znaczy, że to jest to samo.

kupowałeś cokolwiek na raty w jakimkolwiek sklepie? Czytałeś umowę? Bo tam na pierwszej stronie jest napisane, że jest to UMOWA KREDYTU NA ZAKUP TOWARÓW/USŁUG
  • Odpowiedz
Kiedy wygłupiłeś się we wpisie i zamiast powiedzieć kurde przypał lecisz full retard żeby ludzie cię wzięli za trolla, bo "nie można być tak głupim".
  • Odpowiedz