Wpis z mikrobloga

W czasie studiów pracowałem 16 godzin na dobę w hucie stali. Kapitalista bił nas prętem ze świeżo wytopionej stali, żebyśmy wytapiali jej więcej na cięższe pręty do bicia. Po pracy wsiadałem w PKS i jechałem do Londynu pracować w nocy na zmywaku. Podczas podróży pisałem magisterkę i od razu doktorat, jednocześnie robiąc na drutach szaliki i czapki, żeby sprzedawać je na allegro i zarobić na książki i jedzenie.

#wyznanie #takaprawda #heheszki #pracbaza #kiedystobylo
https://mobile.twitter.com/BartoszScheuer/status/1449742578417606659
robert5502 - W czasie studiów pracowałem 16 godzin na dobę w hucie stali. Kapitalista...

źródło: comment_1634511815ZrPtnMSoAs7tHPAVlbhOww.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 55
@robert5502: to jeszcze nic ja w czasie studiów pracowalem 20 godzin na dobę w hucie azbestu, kapitalista podduszal nas szmatkami azbestowymi zebysmy nie dozyli do platnego urlopu, po pracy szedlem noca piechotą do radomia pracowac na zmywaku. Podczas podróży pisalem maturę, prace inzynierska i doktorat, jednoczesnie zbieralem grzyby zeby je sprzedać przy drodze zeby zarobic na ksiazki jedzenie i splaty długów
  • Odpowiedz
@robert5502: @Bajo-Jajo:

Luksusy.

Ja po przedszkolu jeździłem 17 kilometrów hulajnogą do fabryki długopisów, żeby uzbierać na podstawówkę.
Hulajnoga miała koła z plasteliny którą ukradłem na zajęciach manualnych bo opony z gumy ojciec spalił w piecu żebyśmy nie zamarzli.
W fabryce napełniałem wkłady do długopisu strzykawką po heroinie mojej babci, za co zbiła mnie kablem.
Na szczęście mało bolało bo miedź z kabla sprzedali na skupie żeby mieć na tabakę, ćpuny.
  • Odpowiedz
  • 4
@Bajo-Jajo ty szczęściarzu. Szmatkami? Phi! Mnie przeciagano po kilem w stoczni jachtów dalekomorskich. Spałem na stercie butelek po denaturacie, gdzie uczyłem się do egzaminu gimnazjalnego, czytając książki do biologii i fizyki, a za oświetlenie służyły mi jedynie świetliki. Musiałem jeszcze zapłacić kaszą gryczaną, którą dostawaliśmy zamiast wypłaty, za możliwość korzystania z tego leża.
  • Odpowiedz