Wpis z mikrobloga

Chciałem zapytać ludzi spod tagów #motocross #quad #enduro #offroad i jakie tam jeszcze macie: co trzeba mieć we łbie, żeby wjechać do lasu na terenie parku krajobrazowego, a nawet rezerwatu przyrody, gdzie dodatkowo nawet ślepy by zauważył znak zakazu ruchu stojący tuż obok zamkniętego szlabanu? I jechać bandą z rykiem silników całą szerokością ścieżki, którą w słoneczną niedzielę spaceruje sporo pieszych turystów? A na koniec mieć pretensje do ludzi, którzy nie dość szybko odskakują na boki, bo, cytuję, "tu jest normalna droga i mogę jeździć"? Po normalnych drogach też jeździcie bez tablic rejestracyjnych?

Były parę lat temu w okolicy przypadki rozwieszania stalowych linek i ustawiania jakichś kolczatek. Wtedy mi się wydawało, że to jednak przesada, żeby robić coś takiego. Ale im częściej spotykam pasjonatów ofrołdu w lasach, to tym bardziej mi się wydaje, że jedyny problem z takimi pułapkami to to, że mogą w nie wpaść piesi albo rowerzyści. Bo wizja krosowca z #!$%@?ą głową pomału przestaje mi się wydawać przesadą.

Zdjęcie poglądowe, bo oczywiście szanse na to, że straż leśna złapie takich poyebów, są mniejsze niż na wygraną w totka.
#gory #beskidniski #przyroda #gorzkiezale
JPRW - Chciałem zapytać ludzi spod tagów #motocross #quad #enduro #offroad i jakie ta...

źródło: comment_1634498238ZzfObAttovCIXfTIE4gZRj.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
o trzeba mieć we łbie, żeby wjechać do lasu na terenie parku krajobrazowego, a nawet rezerwatu przyrody, gdzie dodatkowo nawet ślepy by zauważył znak zakazu ruchu stojący tuż obok zamkniętego szlabanu


@JPRW: podaję odpowiedź: GÓWNO
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@JPRW: do ogółu mogę się odnieść ale do wywodu o jakiś jazdach na krawędzi przy turystach itp. to nie wiem co to za fikołki OPa.
Więc, lubię jeździć po lasach, jeżdżę, jeździłem i będę jeździł. Nigdy nie miałem z pieszymi konfliktu. Zazwyczaj to jest jakiś uśmiech z ich strony lub wzajemne "dzień dobry" skinięciem głowy.
Co do debili zachowujących się jak bydło przy postronnych ludziach to przecież wszędzie się tacy
  • Odpowiedz
@SlimKirby: Pod jakim tagiem wolno pisać o takich ludziach? Pod #zjebynamoturach? Nie zakładam, że tak się zachowują wszyscy offroadowcy. Ne zakładam nawet, że większość. Tylko jakoś cholernie ciężko trafić gdzieś na ludzi, którzy się tym zajmują i jednocześnie potępiają tych, którzy łamią przepisy. A to chyba im najbardziej powinno zależeć, żeby garstka matołów nie psuła im opinii, nie?
  • Odpowiedz
@dzidek_nowak: A, to spoko. Nie ma problemu. Jak ktoś kiedyś przekroczył prędkość, to nie może mieć pretensji, że ktoś kładem jeździ po lesie. Jak ktoś nakradnie rzeczy za 500 zł, to też się oburzaj, bo to tylko wykroczenie.
Ej, ale jakbym nie miał samochodu i prawa jazdy to się mogę oburzać na ludzi popełniających wykroczenia czy nie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@JPRW: nie. Bo np. palisz papierosy w miejscu publicznym i też popelniasz wykroczenie.
A w ogóle robisz fikołek bo do merytorycznej pierwszej odpowiedzi w ogóle się nie odnosisz.
Więc pozdrawiam i żegnam dzbana.
  • Odpowiedz
Nie zakładam, że tak się zachowują wszyscy offroadowcy. Ne zakładam nawet, że większość.


@JPRW: swoje pretensje jednak zgłaszasz do wszystkich z wymienionych tagów.

Tylko jakoś cholernie ciężko trafić gdzieś na ludzi, którzy się tym zajmują i jednocześnie potępiają tych, którzy łamią
  • Odpowiedz
@dzidek_nowak: Jaka jest, dzbanie, merytoryczna część twojej wypowiedzi? Że nie miałeś konfliktów z pieszymi, kiedy niezgodnie z prawem jeździsz po lesie? Jak ktoś zacznie w twój motorek rzucać kamieniami, to co zrobisz? Odjedziesz spokojnie, żeby uniknąć konfliktu czy się ucieszysz, bo rzucanie przedmiotami w pojazd mechaniczny to też tylko wykroczenie?
  • Odpowiedz
Jak ktoś zacznie w twój motorek rzucać kamieniami, to co zrobisz?


@JPRW: aż tak nawiedzony jesteś, że posunąłbyś się do czegoś takiego? Pewnie tego typu psychopaci rozwieszają te linki.
  • Odpowiedz
swoje pretensje jednak zgłaszasz do wszystkich z wymienionych tagów.


@SlimKirby: Jak ktoś jest niezadowolony z pracy np. policji to pisze pod tagiem policja, chociaż przecież jest wielu policjantów, na których nie może się przecież skarżyć. Jak kogoś denerwuje niewłaściwe zachowanie nauczycieli, to pisze pod tagiem szkoła, chociaż przecież nie zna wszystkich nauczycieli w Polsce. Pod jakim tagim mam pisać o odpałach uskutecznianych przez ludzi na quadach i crossach, żeby nie obrazić wrażliwej natury użytkowników tych tagów przyzwyczajonych do lizania się po fiutkach?

Legalny off-road jest na dłuższą metę nudny, ile razy można pokonywać te same miejsca i jeszcze za to płacić?

Jak się komuś znudzi legalne strzelanie na strzelnicy, to może pójść do lasu i strzelać dokoła siebie? Wasz ktoś zmusza do tej zabawy? Jak was nudzi off-road, to się przestawcie na zbieranie znaczków albo lepienie garnków, nie będziecie niszczyć przyrody i
  • Odpowiedz
Jak się komuś znudzi legalne strzelanie na strzelnicy, to może pójść do lasu i strzelać dokoła siebie? Wasz ktoś zmusza do tej zabawy? Jak was nudzi off-road, to się przestawcie na zbieranie znaczków albo lepienie garnków, nie będziecie niszczyć przyrody i #!$%@?ć ludzi.


@JPRW: widzisz jesteś typowym polaczkiem. Nie jesteś w stanie spojrzeć ani o milimetr poza wąską perspektywę czubka własnego nosa. Dokładnie to samo robią osoby na które tak
  • Odpowiedz
aż tak nawiedzony jesteś, że posunąłbyś się do czegoś takiego? Pewnie tego typu psychopaci rozwieszają te linki.


@SlimKirby: Nie, nie posunąłbym się do tego. Miałem parę okazji, żeby cisnąć kamieniem albo #!$%@?ąć kijem w łeb, ale tego nie zrobiłem. Chociaż to tylko wykroczenie, więc zgodnie z zaprezentowaną parę komentarzy wyżej logiką w gruncie rzeczy nie ma problemu.
Pieszy turysta na szlaku czy rowerzysta raczej nigdy tego nie zrobi, bo doskonale
  • Odpowiedz
Ale jak zobaczę kiedyś chłopaczka poharatanego stalową linką to wcale mi go nie będzie szkodza.


@JPRW: no chyba, że będzie to twój kaszojad wtedy perspektywa będzie zupełnie inna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ja jeżdżę nielegalnie ale robię to w miejscach mało turystycznych i raczej zbyt paskudnych żeby ktokolwiek chciał iść tam z rodziną na wycieczkę.


@SlimKirby: A ja jestem turystą, który właśnie łazi po paskudnych i mało turystycznych miejscach sam bez rodziny, bo ja tam iść mogę (chyba że to oczywiście rezerwat, park narodowy, etc) a ty tam wjechać nie możesz i tyle.
A zanim zaczniesz komuś wypominać wąską perspektywę, to uświadom
  • Odpowiedz
Może nie jestem na bieżąco, ale jak ostatnio byłem na porodówce, to kaszojady się nie rodziły siedząc na kładach.


@JPRW: widać, żeś niezbyt bystry to ci wytłumaczę. Jeśli nie daj boże spłodzisz sobie kiedyś dziecko i przekażesz jakimś cudem #!$%@? geny dalej to w pewnym momencie może się okazać, że dziecko robi coś co ci się nie podoba. Łapiesz czy nadal nie bardzo?
  • Odpowiedz