Wpis z mikrobloga

@Bogdan191: Jeśli ma tylko oczyszczać, tanio i bez bajerów typu nawilżacz, to polecam xiaomi air purifier. 3 rok śmiga (wersja pro) bez zarzutu, a mam 2000% normy PM2.5/10 w zimie na zewnątrz... więc chyba warunki bojowe.
Chociaż nawilżacz też by się przydał przez sam fakt, że grzejniki wysuszają powietrze. Ale zawsze można wziąć osobno taniej.
@Bogdan191: Zależy jak ustawisz. Albo głośno, wydajnie i szybko, albo cicho, ale pomału. Ja mam prawie na full po przekroczeniu ustalonego progu zanieczyszczeń, a potem poniżej tego progu tak 4/20 i dla mnie jest ok. Na full ostro szumi jak mały odkurzacz.
@Bogdan191: Mam UA-HD, kupiony dwa lata temu. Sprawdza się, pamiętaj tylko żeby często (ja robię to dwa razy w tygodniu) płukać filtr nawilżacza. Inaczej będzie nieprzyjemnie pachnieć. Ja swój moczę na zmianę w roztworze kwasku cytrynowego lub octeniseptu :)
Bez trudu da się przy tym spać, ale w nocy nastawiam na mały nawiew.
@Bogdan191: od 2 lat mam Sharp KC-D60EUW i bardzo polecam! Dużo mniej kurzu w domu, chodzi prawie bez przerwy, w nocy spokojnie da się spać bo jest bardzo cichy :) plus nawilżacz powietrza w nim to musi have w sezonie grzewczym to zbawienie. A w lato można wlać zimnej wody i jest troszkę efekt klimy :D
@ZjemCiBuraki o super, dobrze wiedzieć że ktoś ma takiego Sharpa. W instrukcji widzę że to na powierzchnie 48m2, rzeczywiście masz takie duże pomieszczenia? Ogólnie to zastanawiam się czy warto dopłacić i kupić większy żeby był bardziej wydajny
Mam mniej więcej taka kawalerkę, stoi w pokoju ale jak coś w kuchni przysmażę (osobne pomieszczenie), albo w łazience np kreta do wanny wlewam to sam się w pokoju uruchamia i np zwiększa obroty więc można powiedzieć że obejmuje wszystkie te pomieszczenia :)