Wpis z mikrobloga

Hej, czy w momencie premiery do cortlanda i ispot trafiają od razu towary czy z reguły jest jakieś opóźnienie ? Jeżeli tak to czego można się spodziewać ? Nie chcę kupować na stronie bo boję się o WNT. Chodzi o poniedziałkową premierę MPB. #apple #macbookpro #cortland #ispot
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@omczobonczo: tak informacyjnie.. w sumie to wyedukuję tylko jedną osobę.
Siedzę na tym tagu od paru miesięcy i tego typu pytania mam wrażenie są zadawane kilka razy dziennie, oczywiście najbardziej w okolicach właśnie wypuszczania nowego sprzętu. To jest poważnie niepojęte, a nawet w jakimś sensie śmieszne... :-/
  • Odpowiedz
@omczobonczo: no to widzę, że nadal nie starałeś się poszukać, a zakładasz, że ktoś inny będzie to za Ciebie robił? te wpisy robią się żałosne, bo ludzie cały czas te same pytania zadają zamiast się choć odrobinę wysilić
  • Odpowiedz
@omczobonczo: wyluzuj, bo na prostaka wychodzisz, a nie wierzę, że takim jesteś. Zadzwoń do iSpota/Cortlandu i będziesz miał najszybciej info. Przy obecnych problemach z łańcuchem dostaw sytuacja jest bardzo niestandardowa i może odbiegać od tego co było kiedyś.
  • Odpowiedz
  • 1
@N3l_th: księgowa mówi ze może być przypal bo jakoś w wakacje zmieniali przepisy o ecomerce (nie znam szczegółów) no i na stronie Apple jest info ze:

Zakupy w sklepie Apple Store będą opodatkowane według stawki obowiązującej w Twoim kraju lub regionie (tj. kraju lub regionie nabywcy). W sklepie Apple Store nie można dokonywać zakupów kwalifikujących się jako dostawa wewnątrzwspólnotowa.

https://www.apple.com/pl/shop/help/payments

A mi doradziła ze żeby firma sprzedała firmie to normalnie
  • Odpowiedz
@omczobonczo: Mi na infolinii Apple powiedzieli, że (tak jak napisałeś) przez Apple Store tylko z VAT, zaś jak chcesz WNT to tylko przez infolinię i z kontem, na którym masz już dane firmowe. Zapytałem z ciekawości czy to normalne i czy często mają takie zamówienia przez infolinię z WNT to powiedziano mi, że większość połączeń tego właśnie dotyczy. Natomiast księgowa wyjaśniła mi, że jeśli chodzi o WNT, to najważniejsze jest
  • Odpowiedz