Wpis z mikrobloga

@boruvva: dokładnie tak jak Mireczek @Cesarz_Polski: wskazał. oczywiście pod kątem czysto życiowym, takie parkowanie można uznać za chamstwo i brak empatii. niemniej pod kątem prawnym kierowca nie zajął miejsca dla niepełnosprawnych. aczkolwiek z drugiej strony bardzo intensywnie bym się zastanowił, czy tak ewidentne zajęcie dwóch miejsc parkingowych w strefie ruchu (tak zakładam) nie jest w jakiś inny sposób penalizowane.

bo coś mi się w głowie kojarzy, że w przypadku niektórych
@Cesarz_Polski: nieprawidłowe oznakowanie dróg wewnętrznych jest wykroczeniem - dzielnicowy albo sm spokojnie mógłby za to walnąć mandat zarządcy drogi na której widnieje taka koperta (85a kw)

@Karoleer: pierwszy raz słyszę - nie spotkałem się z takim przepisem ani w teorii, ani nie słyszałem o stosowaniu go przez kogokolwiek w praktyce. Jeśli znajdziesz - chętnie poczytam o co chodzi! :)
@xTortox: zbadałem temat i w sumie nie mam pewności - różne artykuły prasowe dają do zrozumienia, że to wykroczenie karana stówką + 1 pkt. karnym. bazując na taryfikatorze najbardziej pasuje mi ta pozycja:

L Zatrzymanie i postój

134 8) na pasie między jezdniami art. 49 ust. 1 pkt 8 100

jednak problem mam tutaj w tym, że technicznie rzecz biorąc jezdnia nie jest miejscem przeznaczonym do postoju pojazdów.

w pord mamy