Wpis z mikrobloga

#abcdetailingu Lekcja dwunasta: Uszczelki

Niewiele osób o nie dba a to błąd nie tylko z punktu widzenia estetyki ale i komfortu jazdy, szczególnie w okresie zimowym. Przez uszczelki do środka może dostawać się woda i wilgoć, które są jedną z przyczyn parowania szyb. Jak dbać o uszczelki? Przede wszystkim „odżywiać” je smarem na bazie silikonu. Zacząć jednak należy od wyczyszczenia uszczelek. Ja używam w tym celu mocnego APC (np. Koch GS 1:5) i pędzelka, wszystko ściągam fibrą i odczekuję kilka minut. Jak aplikuję smar silikonowy? Korzystam z produktów w aerozolu dedykowanych do uszczelek samochodowych. Jakkolwiek groźnie by to nie brzmiało są to tanie i ogólnodostępne środki, w moim przypadku bawię się regularnie produktami K2 Sil oraz Moje Auto Silikon Spray. Nie aplikuję bezpośrednio z puszki, wszystko dookoła było by w produkcie (w tym tapicerka). Dość bogato daje towaru na mikrofibre i za jej pomocą wcieram środek w uszczelkę. Czekam minutę, max dwie i docieram. Jeśli uszczelka wchłonie sama wszystko można powtórzyć aplikację. Do uszczelek warto mieć oddzielną fibrę, której nam nie szkoda ponieważ już jej nie dopierzemy. Gdy wszystko już odparuje używam Sztyftu do konserwacji uszczelek od Turtle Waxa – kupiłem go kiedyś za 1 zł i fajny jest, dość dobrze natłuszcza uszczelkę przez co nie przymarza tak na mrozie, nie ma efektu przyklejenia się uszczelki do drzwi. Docieram po chwili i gotowe.

Jest mnóstwo dedykowanych produktów do uszczelek więc nie ma co się ograniczać do tych wskazanych przeze mnie. Są m.in. Wurth, Boll, Liqui Moly czy CX-80. Zasada stosowania jest taka sama.

#detailing #cardetailing #autodetailing #samochody #motoryzacja
vlodek2532 - #abcdetailingu Lekcja dwunasta: Uszczelki

Niewiele osób o nie dba a t...

źródło: comment_1634240119Y29POLMpvQr2lvJFzSg2Ge.jpg

Pobierz
  • 18
@onionspirit: Pióra po prostu umyj płynem do szyb - psikasz na ręcznik papierowy lub fibrę, szczypiesz gumkę i się zdziwisz ile syfu w nich jest. Fibra może być już do kosza po takim zabiegu. No chyba że masz jakieś powłoki grafitowe na gumkach itp, to wtedy nie.
@BaRi tak jak kolega wyżej napisał. Kiedyś widziałem jak gość wkładał też taka jakby rurkę z gąbki w uszczelkę, usztywnialo to uszczelkę a dodatkowo pozwalało jej pracować i się odkształcać. Pęknięcia kleił jakimś cyjanoakrylem i lekko szlifował