Wpis z mikrobloga

  • 0
@kryptonim_putas No to się zdecyduj czy "im twardziel grasz tym gorszą masz prasę" czy może jednak takiego rozumowania polityki zagranicznej nie stosujesz.

W ogóle zabawne jak w jednym zdaniu zarzucasz mi stosowanie chwytów retorycznych, a kilka zdań później sugerujesz, że mogę być osobą, która "z nieskrywaną rozkoszą potrafi dowalić własnej ojczyźnie".

W sprawie "reformy" sądownictwa nie jest tak, że znajdziesz 5 prawników za i 5 przeciwko. Być może znajdziesz 5 prawników za (z czego 4 blisko związanych z władzą) ale na każdą taką 5 z łatwością znajdziesz 95 przeciwko. Takie są proporcje. Dlaczego PiS w tym zakresie nie słucha się specjalistów? Bo podobnie jak w innych sprawach, "sposób myślenia ekspertów jest sprzeczny z myśleniem PiS"? I ponownie, jak tam średni czas postępowań sądowych za PiS? Taka dobra ta reforma, że warto o nią mentalnie bratać się z Rosją?
  • Odpowiedz
głosując na Dudę


@zen274: Czyli głosowałeś na Dudę na zasadzie byli nie PO, a teraz żałujesz. Brawo. /sarkazm

Ja nigdy nie głosowałam na Dudę. Ironicznie osoba, która głosowała poucza mnie i wyszydza, że oczekuję programu od PO zamiast głosować na "nie PiS." Powyżej ktoś zarzucił @inspirion pomaganie PiSowi, bo nie głosuje wcale. Tak wyglądają wyborcy w Polsce. Ludzie nie rozumiejący, że powinni czegoś wymagać od kandydatów, nabierający się na
  • Odpowiedz
I milion podpisów do zmielenia któreśmy sami gdyśmy u władzy nie byli pozbierali


@Polonus: Powyżej ktoś użył jako argumentu za PO, tego że rzekomo są partią najbardziej demokratyczną. Sam widzisz jaka jest świadomość polityczna wśród sympatyków tej partii.
  • Odpowiedz
  • 1
@Phyrexia Tak głosowałem na Dudę, po czym zrozumiałem, że zostałem ograny.

W którym miejscu wyszydzam Cię za to, że nie głosujesz na antyPis? Zarzucam Ci, że zrównujesz PiS z PO i w sytuacji gdy PiS prowadzi nas na mentalny wschód Ty uważasz, że przewiny PO były identyczne, jak nawet nie większe, a w chwili obecnej największym problemem jest "brak programu" PO, a nie potrafisz nawet wyjaśnić czego oczekujesz od takiego programu.
  • Odpowiedz
@zen274: Nigdzie nie napisałam, że mnie wyszydzasz. Mówię, że twoja świadomość polityczna jest infantylna, co sam potwierdziłeś przyznając się do głosowania na Dudę. Obecnie bronisz brak programu Platformy, przekonany że masz rację, jednocześnie będąc nieświadomym iż jesteś znowu ogrywany ale przez drugą stronę. Dopóki wyborcy z mentalnością podobną do Twojej będą grupą decydującą, Polacy na partię rządzącą będą wybierali albo PiS albo PO, a politykom będzie uchodziła mierność, niedotrzymywanie obietnic
  • Odpowiedz
  • 0
@Phyrexia Zostałem ograny, ale nie przez obietnice PiS czy Dudy (bo obietnicom polityków co do efektów nigdy nie należy wierzyć) ale przez matematykę wyborczą. PiS w 2015 wielkim szczęściem zdobył samodzielną większość w Sejmie, pomimo stosunkowo słabego wyniku wyborczego (procent mniejszy niż PO w 2011), co spowodowało ich totalne rozpasanie i arogancję i uważam że prowadzi Polskę w złym kierunku.

Ty twierdzisz, że moja świadomość polityczna jest infantylna, ponieważ bronię programu
  • Odpowiedz
No to się zdecyduj czy "im twardziel grasz tym gorszą masz prasę" czy może jednak takiego rozumowania polityki zagranicznej nie stosujesz.


Nie wiem czy serio nie rozumiesz, czy udajesz, że nie rozumiesz. Wyżej masz wyjaśnione.

W ogóle zabawne jak w jednym zdaniu zarzucasz mi stosowanie chwytów retorycznych, a kilka zdań później sugerujesz, że mogę być osobą, która "z nieskrywaną rozkoszą potrafi dowalić własnej ojczyźnie".


Ćwicz
kryptonim_putas - > No to się zdecyduj czy "im twardziel grasz tym gorszą masz prasę"...

źródło: comment_1634284333AD3BSJkGHtGMb4ExWWJtub.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@kryptonim_putas No a ja uwielbiam jak uciekasz od tych trudniejszych pytań i zamiast odpowiedzieć jak tam postępowania sądowe za Pisu, jak rozgrywana jest sprawą z Turowem albo czemu Pisowcy nie słuchają ekspertów (ciekawe w jakiej bańce informacyjnej Ty musisz żyć, żeby było stosunek ekspertów w stosunków do reform sądów rozkładał się po połowie) to wymyślasz jakieś kompletnie niezwiązane z tematem historyjki.

Co do TSUE to mówisz że Ty nic nie zakładasz,
  • Odpowiedz
Chodzi o to, że spora część wyborców PO i pochodnych, bardziej nienawidzi PiS niż kocha Polskę. Nie chodzi o nieskrywaną radość z dowalaniu tej drugiej, a dowalanie temu pierwszemu bez względu na interes tej drugiej.


@kryptonim_putas: Bardzo wyraźnie zobrazowało to zachowanie libków na Wykopie po zdobyciu medalu przez Katarzynę Zillmann. Spamerzy polityczni wrzucający codziennie materiały pro-platformowej propagandy sprowadzili ją i uprzedmiotowili do "tej lesbijki, która zdobyła medal dla Polski." Pojawiły
  • Odpowiedz
Wierzysz PiSowi bo to PiS?


Nope. Stoję po stronie Polski, bo to Polska. Tak było, jest i będzie, niezależnie od tego czy będzie nią rządził Kaczafi, Tusk, czy Zandberg. ¯\_(ツ)_/¯

czemu Pisowcy nie słuchają ekspertów


xD
  • Odpowiedz
  • 0
@kryptonim_putas Zapytałem czemu rządzący nie słuchają ekspertów. Przecież to, że tak robią przyznał sam rzecznik PiS i widać to gołym okiem po tym jak ignorują, a nawet obrażają tych, którzy krytykują ich działania np. w zakresie sądównictwa.
  • Odpowiedz
Zapytałem czemu rządzący nie słuchają ekspertów. Przecież to, że tak robią przyznał sam rzecznik PiS i widać to gołym okiem


Przepraszam, ale czy ty wiedzę o świecie bierzesz z memów z wykopu? Bo tak to trochę brzmi. Rzecznik powiedział o tym w kontekście konkretnej sprawy i nie było to nawet sądownictwo. Oczywiście to, delikatnie mówiąc, niefortunna wypowiedź, ale już rozszerzanie jej na wszystko jest delikatnym nieporozumieniem.

W ogóle rozczula mnie twoje wyobrażenie polityki. Ty myślisz, że siedzi sobie Jarkacz, przychodzi do niego Morawiecki i dyskutują o sposobach walki z kornikiem drukarzem, a potem o technologii elektronicznego poboru opłat, a potem o wyborze dylatacji na płycie startowej CPK? Politycy mają za sobą think tanki. Tak. Ci głupi pisowcy też. I to zasiadający w tych think tankach eksperci, ale i niezależni eksperci od insektów, dylatacji i informatyki podpowiadają im rozwiązania. Jako, że nie ma na świecie rzeczy całkowicie białych i czarnych, niektórym się te rozwiązania podobają, a innym nie. Ci, którym się nie podobają są potem zapraszani do mediów, którym nie podoba się władza i kreuje się przekaz jakoby stanowili ekspercki monolit. Potem wchodzisz cały na biało ty i kreujesz te swoje wyobrażenia.

po
  • Odpowiedz
  • 0
@kryptonim_putas O to może podasz jakie to think tanki wymyśliły reformę sądownictwa polegającą na wsadzeniu do KRS miernych ale wiernych? Kanthak, Kaleta i Ozdoba? A może wybitny umysł Mateckiego? Po efektach w sumie by pasowało.

Ty tak na serio uważasz, że PiS kompetentnie podchodzi do rządzenia krajem i stanowienia prawa? XD Już PO było w tym względzie słabe, ale PiS przecież przebija wszelkie granice. Przecież projekty ustaw piszą obecnie ludzie w
  • Odpowiedz
@zen274:

O to może podasz jakie to think tanki wymyśliły reformę sądownictwa polegającą na wsadzeniu do KRS miernych ale wiernych? Kanthak, Kaleta i Ozdoba? A może wybitny umysł Mateckiego? Po efektach w sumie by pasowało.


I nagle okazuje się, że każdy fan PO zna biografię, dorobek zawodowy i naukowy wszystkich członków KRS. Nope. Działasz według oczywistego, plemiennego klucza. Ci nasi: kompetentni, ponadpartyjni i uczciwi, ci ich:
  • Odpowiedz
  • 0
@kryptonim_putas Oo zobacz, ale wcześniej nie mogłem działać według plemiennego klucza co do członków KRS bo nie wybierała ich partia polityczna. Robiły to środowiska sędziowskie, co ma przecież więcej sensu, bo zadaniem KRS jest m.in. reprezentować te środowiska, więc na co tam ludzie którzy w ogóle nie mają poparcia wśród sędziów? Chyba że chodzi Ci o brak kompetencji Kalety albo Kanthaka? No to mój drogi jest wiedza powszechna, tak samo jak
  • Odpowiedz
Dlaczego tak ważne ustawy jak te o sądownictwie w ogóle nie były konsultowane?


Z hasłem reformy sądownictwa PiS szedł dwukrotnie do wyborów i te wybory wygrał. Halo, ziemia!

Gospodarka rozwija się dobrze za Pisu podobnie jak rozwijała się za Po


No
  • Odpowiedz
  • 0
@kryptonim_putas I dlatego że PiS wygrał wybory to nie musiał konsultować sposobu w jaki sposób będzie stanowić prawo. Brzmi logicznie. Taka buta to prawie jakbyś sam pisał te ustawy i nie chciał usłyszeć co mają na ich temat do powiedzenia mądrzejsi od Ciebie ;)

Medialnej kreacji


No to już nie moja wina, że taki Matecki albo Kaleta tak się kreują medialnie, że nie sposób ich uznać za kompetetnych. Wystarczy poczytać ich
  • Odpowiedz