Wpis z mikrobloga

Ale to Ty wmawiasz jak to dzielnie PiS walczy z ubóstwem


@zen274: Nigdzie tego nie napisałam. Podaję dane w kontekście słynnej wypowiedzi polityka PO o jedzeniu szczawiu i mirabelek przez głodujące dzieci oraz sugerowaniu, że za Platformy było lepiej. Dane odnośnie ubóstwa w kraju czy stopy bezrobocia pokazują, że nie było. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Phyrexia: no ja pamiętam zarobki rzędu 5 zł na godzinę za zielonej wyspy tuska,zaraz ktoś pewnie wyskoczy "ale było taniej!!!11!1!1" i się zgodzę było taniej ale co z tego jak na życie i tak nie starczało
  • Odpowiedz
Ale nawet bardziej szczegółowe dane z tabelki pokazują, że skrajne ubóstwo u rodzin wielodzietnych za czasów PO znacznie spadło (np. u rodzin z 4 lub więcej dziećmi z 26,6% do 18,1%)


@zen274: Najpierw wzrosło w trakcie trwania pierwszej kadencji Platformy z 21.3 do 26.6.
  • Odpowiedz
  • 3
@Phyrexia A ja Ci powiem że nie tyle te lata były tak słabe, choć oczywiście mogły być lepsze, co PiS nakręcił wielką propagandową spiralę na którą ludzie się nabrali (ja głosując na Dudę zresztą też) i dalej się na nią łapią (jak Ty w tym wątku).

Dzięki temu, że PiS o wiele lepiej kontroluje nastroje społeczne uchodzą im płazem wałki o wiele większe niż jakiekolwiek powstałe za PO. Ile się mówi
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Z jednej strony twoim zdaniem największą wadą PO jest to, że ludzie po ich rządach wybrali PiS, z drugiej się rozczulasz nad tym jaki to PiS dobry, bo "zlikwidował" ubóstwo wśród dzieci - czego tak na prawdę nie zrobił.

Wiesz, jak bardzo to się nie klei?
  • Odpowiedz
@Vosemite: I milion podpisów do zmielenia któreśmy sami gdyśmy u władzy nie byli pozbierali, i vat do podniesienia do 23% mamy i swoich ludzi w spółkach skarbu państwa do obsadzenia mamy.
  • Odpowiedz
Hehe no wiadomo Seba, że jak wszyscy bardziej doświadczeni Ci mówią że robisz coś źle, ale Tobie się wydaje, że robisz to dobrze, to znaczy że wszyscy się nie znają, a Ty jeden jedyny masz rację xD


To jest właśnie rozumienie polityki zagranicznej lvl. ujemne IQ. W stosunkach między państwami nikt nie robi niczego za darmo. To nieustanna przepychanka o interesy. Tak było jest i będzie. Im twardziej grasz tym gorszą masz
  • Odpowiedz
  • 0
@kryptonim_putas No genialne rozumowanie. Idąc jego tokiem to najlepszym ruchem w polityce zagranicznej jest fizyczny atak na inny kraj (jak Rosja na Ukrainę), w końcu wtedy praktycznie cały świat wyrazi oburzenie...

A tak w ogóle może Ty mi wyjaśnisz w jakim celu Polska tak ostro idzie na starcie z TSUE? W obronie tej fenomalnej "reformy" polegającej na podmiance kolesi na swoich? Może przypomnisz jak tam średni czas postępowania sądowego za rządów
  • Odpowiedz
@zen274:

No genialne rozumowanie. Idąc jego tokiem to najlepszym ruchem w polityce zagranicznej jest fizyczny atak na inny kraj (jak Rosja na Ukrainę), w końcu wtedy praktycznie cały świat wyrazi oburzenie...


Reductio ad absurdum zawsze w modzie. Kolega z podstawówki rozpycha się w ławce, a ty nie chcesz mu ustąpić? Idąc tym rozumowaniem powinieneś go
  • Odpowiedz
  • 0
@kryptonim_putas Ale to Ty stosujesz takie rozumowanie polityki zagranicznej a nie ja. Ty twierdzisz, że wraz z dobrą politykę zagraniczną wiąże się zła prasa. Pomijając już fakt, że działania PiS w zakresie sądownictwa krytykuje nie tylko UE i TSUE, ale też organizacje międzynarodowe (zaproszona przez Waszczykowskiego Komisja Wenecka), czy większość prawników. Uważasz, że Ci ludzie się nie znają, czy może są politykami, którzy walczą o interesy innych państw?

Rozumiem więc, że
  • Odpowiedz
@zen274:

Ale to Ty stosujesz takie rozumowanie polityki zagranicznej


Nie, nie stosuję. Po prostu sprowadzasz sprawę do absurdu co jest popularnym chwytem retorycznym, ale niewiele ma wspólnego z rzeczową
  • Odpowiedz