Wpis z mikrobloga

  • 114
Powiem wam ze mam dopiero 26 lat a już chyba jestem za stary na to co sie #!$%@? na świecie. Poszedłem do kina - promowanie czarnoskorej kobiety i nadanie jej przydomku 007. Cokolwiek odpalam na netflixie, obowiązkowo wszedzie musza być tematy lgbt i kolorowi (nawet jak pasują do tematu jak pięść do nosa to i tak sie ich tam wpycha). Teraz oglądam informacje - twórca komiksu supermana napisał story gdzie syn supermana jest gejem i bedzie w związku z mężczyzną.
Nie zrozumcie mnie źle, nie jestem jakis super konserwatywny ale jest juz tyle tego w mediach że już przytłacza mnie to. Za chwilę zwykły biały mężczyzna będzie pietnowany na każdym kroku.
#bekazlewactwa ##!$%@? #lgbt #lewackalogika #zalesie
  • 40
  • Odpowiedz
@jaguarbuz: Ja mam wrażenie, że często oryginalny scenariusz jest po macoszemu przerabiony żeby dodać do niego wątki których życzą sobie osoby mające wpływ na powstanie filmu.

Najobrzydliwsze jest lokowanie produktu, przoduje w tym Apple ale inni wcale nie są dużo gorsi. Postaci LGBT wygląda często tak, że ich orientacja to jest jedyna ich cecha - brakuje tylko kogoś, kto by krzyczał "proszę państwa oto GEJ mamy GEJA w filmie a
  • Odpowiedz
@Pioneer95:
Na szczęście producentka zapewniła już, że kolejny Bond pozostanie facetem, ale lekki niesmak pozostał. Wyglądało to jakby przygotowywali widza na taką właśnie zmianę - silna (i oczywiście czarna) kobieta o zdecydowanie męskich cechach. Do tego kilkukrotnie podkreślone, że to ona jest nowym 007. Dodatkowo jedyne "nagie" sceny były tylko z samym Danielem Craigiem ( ͡° ʖ̯ ͡°) ()
  • Odpowiedz
nie mam nic od aktorki jako osoby, ale rozumiem krytykę postaci, którą zagrała i decyzji stojących za w ogóle stworzeniem takiej postaci.


@Im_from_alaska: bardziej od koloru skóry raziła mnie aparycja i budowa ciała - taka klocowata, otłuszczona baba totalnie nie pasowała mi do wizerunku jakiejkolwiek agentki.

kolor skóry i płeć potraktowałem jako takie mrugnięcie okiem do widza - czarny Bond to obiekt z prawackich koszmarów, a tu nie dość że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AgresywnyKaloryfer: a to racja - wciskanie na siłę czegokolwiek, co nie tylko nie pcha fabuły, ale wręcz kradnie czas, w którym moglibyśmy się dowiedzieć czegoś więcej odnośnie właściwego tematu filmu, jest słabe, niezależnie co to jest. Bardziej mi chodziło o to, że jeśli ma być wątek miłosny między bohaterami, albo wpada ktoś na imprezę, to jakie ma znaczenie ich kolor/orientacja, jeśli sama akcja potoczy się identycznie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
przy okazji widzę, że autor chyba usunął mój wcześniejszy komentarz, to wkleję jeszcze raz :)

jeśli filmy, które oglądasz są amerykańskie, to zaskoczę Cię - tam widok murzyna nikogo nie dziwi. Prawie połowa ludności stanów jest nie biała.

A jeśli chodzi o LGBT, to jeśli orientacja postaci nie jest istotna dla fabuły (np seks->wpadka->niechciana ciąża itp), albo nie jest to produkcja historyczna o konkretnych osobach o znanej orientacji, to jakie to ma
  • Odpowiedz
  • 0
@Pioneer95 ostatnio oglądałam nawet fajny serial na netflixie, był mocno feministyczny ale trochę o to w tym chodzilo ( chociaż to zależy od interpretacji, nie ma umoralniania na siłę wiec nie mam nic przeciwko), na scenach przewijały się flagi lgbt, tak sobie pomyślałam że to mega przegięcie, że coś takiego umieszcza się w scenografii, jak jakieś kryptoreklamy...
  • Odpowiedz
@zdjeciegipsu: @rezydenttomek: @Marmite: Panowie zacznijmy od tego że nigdy nie byłem, nie jestem i raczej nie będę prawakiem / konserwą. Jakbym miał siebie postawić gdziekolwiek to byłoby po środku. Staram się mieć jasny osąd dotyczący zarówno różnych ras jak i tematów lgbt. Myślę że nie jestem też zaściankową osobą bo trochę pojeździłem po świecie, byłem w Stanach, współpracowałem, bawiłem się, jakieś wspólne grille, wypady z przeróżnymi
  • Odpowiedz
a za to bardzo promuje się przede wszystkim czarnoskórych.


@Pioneer95: powtórzę pytanie: jaki jest limit czarnoskórych na film żeby to nie podpadło pod "promowanie"? Ile maksymalnie czarnoskórych może wystąpić w filmie żebyś był zadowolony?

  • Odpowiedz
@Marmite: myślę że limitu nie ma. Po prostu niech nie doklejają ich na siłę jak w przypadku filmu o bondzie. Gdzie ta postać za bardzo nic nie wniosła do fabuły ale musiała być ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pioneer95: ty ale co to znaczy wpycha? Piszesz jakby czarni czy geje nie istnieli i wpychali ich do filmu na siłę XD Ja wiem, że dla polaka widok murzyna to straszny szok, ale ich jest naprawdę dużo na świecie i nie rozumiem co jest złego w tym, że grają w filmach. Jakby to miało jakiekolwiek znaczenie

Edit: ej co jest #!$%@?, nie dodałem tego obrazka #moderacjacontent
  • Odpowiedz
Po prostu niech nie doklejają ich na siłę jak w przypadku filmu o bondzie


@Pioneer95: kiedy czarny jest doklejany na siłę a kiedy jest normalną postacią o czarnym kolorze skóry?
  • Odpowiedz
@Pioneer95: przewrotnie zapytam czego ty nie rozumiesz ze zdania "kiedy czarny jest doklejany na siłę". Chyba że zrozumiałeś i twoją odpowiedzią jest "czarny jest wpychany na siłę ponieważ jest to film o Bondzie" - no spoko ¯\_(ツ)_/¯ jakby była biała to byłoby lepiej?
  • Odpowiedz
@Pioneer95: ziomek, jakie wciskanie na siłę. Nowy Bond to film o angielskich szpiegach xD W UK żyje sporo osób czarnoskórych plus jakbyś oglądał dokładnie film to ona nawet nie jest tym nowym bondem bo potem tytuł 007 wraca do Bonda. Plus temat lgbt wrzucili tam tak, że dopiero narzeczona zwróciła po sensie mi na to uwagę xD
NIE NO WCISKANIE NA SIŁE
  • Odpowiedz
@Pioneer95 jak trzeba się czuć słabym człowiekiem, żeby się bać zdominowania przez mniejszości. Lata temu też pojawiali się w filmach homo i osoby o innym kolorze skóry, niż biały, a dopiero od kilku lat prawaczkom #!$%@? na tym punkcie i wszędzie widzą lewactwo. To chyba jest u was modne, że wszędzie doszukiwacie się lewactwa. Świat nie jest zbudowany z samych białych heteryków. Społeczeństwo jest różnorodne no i niestety musicie nauczyć się
  • Odpowiedz
@Pioneer95: to jest kara dla społeczeństwa zanietolerancyjność ¯\(ツ)_/¯ skoro jedni przeginają w jedną stronę zaglądając do łóżek i bijąc za kolor skóry, to druga strona przegina mówiąc że białe jest czarne a płeć to nie płeć.
Gdyby wszyscy byli tak tolerancyjni jak Ty to nie byłoby takiej wojny ¯\
(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
trzeba się czuć słabym człowiekiem, żeby się bać zdominowania przez mniejszości.


@ririsu12: Nie chodzi o zdominowanie przez mniejszości ale o to że politycy wykorzystują mniejszości żeby bardziej kontrolować resztę obywateli.

Lata temu też pojawiali się w filmach homo i osoby o innym kolorze skóry, niż biały, a dopiero od kilku lat prawaczkom #!$%@? na tym punkcie i wszędzie widzą
  • Odpowiedz