Wpis z mikrobloga

Czy jeżeli zostałem ukąszony przez kleszcza, no nie wiem, mniej więcej w maju, może czerwcu, ale do tej pory żadnych objawów nie miałem typu gorączka, rumień, to opłaca się robić badania? Czy opłaca, to w sumie głupie pytanie, bo raczej na pewno, ale czy takie badania cokolwiek wykryją po takim czasie? Dodam, że jeszcze tego kleszcza mogłem mieć trochę czasu, sam nie wiem dokładnie ile, ale ze dwa dni na pewno, bo był on na kostce i myślałem na początku, że jest to zwykły strup XD i dopiero odpadł pod prysznicem pod mocnym ciśnieniem. Niby wszędzie, gdzie udało mi się wyczytać, to jest napisane, że trzeba się zgłosić 4-6 tygodni po ukąszeniu. xD No, a jednak nie chciałbym żeby mi nagle coś zaczęło się dziać po roku lub nawet kilku latach. A teraz trafiłem na znalezisko przypadkiem o boreliozie i nie powiem, trochę obsrałem zbroję z powrotem( ͡° ͜ʖ ͡°)
#borelioza #kleszcze #medycyna #lekarz
  • 5
@nieplodnyprzegryw: jeśli chcesz być w pełni spokojnym zrób WB, niestety sporo droższe . Ja robiłem Elise(obie klasy) z 4 albo i więcej razy i zawsze negatywnie. WB IgG zawsze pozytywnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) (z 3 razy robione). Miałem podobnie jak Ty, pare lat temu. Zero objawów po ugryzieniu, po półtora roku, nagle multum objawów. W międzyczasie są drobne objawy które nie łączysz z borelioza.
Oczywiście nie