Wpis z mikrobloga

Być dzisiaj 20 kilku letnim mężczyzną w tym kraju to jest tragedia. Rynek pracy w dupie, rynek nieruchomości w dupie, wzrost inflacji z roku na rok, wymagania na wszystko coraz wyższe, rynek matrymonialny sami wiecie jaki jest. Nic dziwnego że codziennie 10 mężczyzn odbiera sobie życie, skoro na głupią wyprowadzkę od rodziców trzeba zapieprzać jak głupi cały dzień i żyć od pierwszego do pierwszego.
#przegryw
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PietrekBoski tak tak najlepszy rynek pracy jaki kiedykolwiek był w pl. Możliwości zarabiania jako młodzi po chwili pracy powyżej średniej krajowej a i w wielu przypadkach kilku krotności... Kiedyś to było nie do pomyślenia i nasi rodzice mieli rynek pracy z 20 procentowym bezrobociem.
  • Odpowiedz
@PietrekBoski Jestem po trzydziestce i mam porównanie rynku pracy 10 lat temu i teraz i powiem ci że nie wiesz co mówisz małolat. Jak miałem 20 lat to nawet na śmierdzący magazyn nie chcieli zatrudniać a wszelkie mundurówki np. wojsko było tylko po znajomości. Masz teraz milion możliwości tylko naczytałeś się wykopu.
  • Odpowiedz
Walka o alimenty od rodziny to przegryw sam w sobie, miejmy honor.


@AntemuralePrzegrywitatis: Jeżeli ta sama rodzina wprowadziła Cię w przegryw, to powinna też Cię z niego wyciągnąć. No ale to już wiadomo, kwestie moralne no i to jaki masz kontakt z tą rodziną.
  • Odpowiedz
@PietrekBoski Każde pokolenie ma swoje problemy. Jedni dostęp do mieszkań, inni do pracy a jeszcze inni do produktów za komuny. Moim zdaniem w Polsce nigdy nie było dobrze, zawsze trzeba kombinować i sobie czegoś odmawiać żeby coś osiągnać jak się nie jest z bogatej rodziny. Spróbuj podnieść swoje kwalifikacje, wejść do jakiegoś zawodu który wymaga uprawnień lub wiedzy a za kilka lat to zaprocentuje i będziesz godnie zarabiał.
  • Odpowiedz
@PietrekBoski: chlopie jak ja zaczynalem studia to wybuchł kryzys w 2008. Na stanowisko prostego fakturowania zglaszlai się ludzie z 3letnim doswiadczeniem w ksiegowosci i skonczonymi studiami zeby tylko kredyt we frankach płacić. Jak po latach patrzyłem na Tinderze ze obecne laski w wieku 25 roku zycia są projekt menager to za glowe sie łapałem.
  • Odpowiedz
@rafal-heros: Po pierwsze, mówię o latach 80-90 wtedy było łatwiej. Po drugie, "Być dzisiaj 20 kilku letnim mężczyzną" więc nie pitol mi tu o jakichś sztampach z tindera, bo nie tyle że p0lki mają super życie to jeszcze w necie każdy sobie może wpisać "projekt manager" a w realu pewnie lata wszystkim w biurze po kawe
  • Odpowiedz
@PietrekBoski: tak tak, lata 90 to były wspaniałe czasy. Bezrobocie ze 30%, wypłata 500zl, mieszkanie w 5 osób na 40 metrach to dobre warunki. Jak nie urodziłeś się wtedy w dobrej rodzinie to #!$%@? mogłeś zrobić, a dekadę wcześniej nie mogłeś nawet wyjechać za granicę.

Nigdy nie było nawet w 1% tak prosto i łatwo jak teraz.
  • Odpowiedz
@PietrekBoski: Co Ty #!$%@?, rynek pracy w dupie? Praktycznie zerowe bezrobocie, wszystko co zarobisz dostajesz do łapy w tym wieku, znajoma w fabryce słoików dostaje 4k do łapy - serio będziesz tak beczał? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PietrekBoski: A czym się zajmujesz? Bo ja, gdybym nie miał swojego zawodu/roboty to zacząłbym malować mieszkania, kłaść płytki. Szybko można się tego nauczyć i kasa całkiem fajna. Żeby nie było - sam się nauczyłem malować i kłaść płytki (u siebie kilkukrotnie, od zera, ale efekt taki że mógłbym tę usługę sprzedawać).
  • Odpowiedz
  • 0
@PietrekBoski
Majac 20 lat i nie mając żony i dzieci to się pakuj i wyjeżdżaj byle gdzie. Języka się w końcu nauczysz. Zrobisz kiedyś jakieś prawko na C lub kurs na spawacza czy księgowego i będziesz dobrze żył na zachodzie. Zależy co będzie gryzło. Celuj w mniejsze miasta to kawalerki tańsze a praca jest wszędzie.
  • Odpowiedz