Wpis z mikrobloga

Jak wygląda współpraca z kancelarią prawną w zakresie odzyskiwania długu na drodze sądowej? Chodzi mi o: złożenie pozwu, prowadzenie sprawy, windykacja komornicza. Jaki jest koszt takiej usługi? Czy standardem jest wynagrodzenie prowizyjne tj. % od skutecznie odzyskanego długu? Jakie to są mniej więcej koszty?
#prawo #warszawa #windykacja
  • 43
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adams_GA: dasz konkretny przepis? To, że notariusze mają określone stawki to wiem ale prawnicy? To generalnie blokuje udział prawnika w sprawach do 5k bo się w ogóle nie opłaca go brać. Więc można ludzi robić w #!$%@? do 5k bo większość sama do sądu nie pójdzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rewter: pisał wyraźnie o stawce poniżej której OFICJALNIE nie może zejść. Czyli kłamał. Ja się pytam o przepis który nakazuje nie zaczynać sprawy za kwotę mniejsza niż 3.6k.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rewter: #!$%@?. Nie w tym rzecz. Obydwoje mówiliście, że się NIE DA. A okazuje się, ze się da i to żaden problem prawny. Dlatego spytałem o regulacje prawne. Nie chęci/ wyobrażenia/ czy widzimisię. Za co miałaby być dyscyplinara? Za nie łamanie prawa?
  • Odpowiedz
@BajerOp: paragraf 18 rozporządzenia o opłatach za czynności radców prawnych [Ustalenie przez radcę prawnego z klientem honorarium umownego]
1. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, a zwłaszcza gdy przemawia za tym sytuacja materialna lub rodzinna klienta albo rodzaj sprawy, radca prawny może ustalić opłatę niższą niż stawka minimalna albo zrezygnować z opłaty w całości.

Czyli tylko w szczególnych przypadkach możesz świadczyć pomoc poniżej tej stawki.

Dodatkowo polecam
  • Odpowiedz