Wpis z mikrobloga

Jak wygląda współpraca z kancelarią prawną w zakresie odzyskiwania długu na drodze sądowej? Chodzi mi o: złożenie pozwu, prowadzenie sprawy, windykacja komornicza. Jaki jest koszt takiej usługi? Czy standardem jest wynagrodzenie prowizyjne tj. % od skutecznie odzyskanego długu? Jakie to są mniej więcej koszty?
#prawo #warszawa #windykacja
  • 43
  • Odpowiedz
@BajerOp: bo to zależy, czy sprawa skończy się na nakazie zapłaty który nie zostanie zaskarżony (wtedy masz paragraf 3 i kwotę 2400), a jeśli nie będzie nakazu zapłaty lub nakaz zapłaty zostanie zaskarżony to masz 3600 według paragrafu 2 rozporządzenia. Może zamiast wyzywać innych od kłamców, najpierw doczytasz w temacie, o którym nie masz pojęcia?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adams_GA: bo kłamałes. Czy 3.6k to jest minimum poniżej którego nie da się zjeść (nie wliczamy w to specjalnych przypadków jak ktoś jest biedny). Bo potem już zszedłes do 2.4 (jeśli nikt niczego nie zaskarży). Jeśli oczywiście dobrze zrozumiałem.

Jeżeli 3.6k to faktycznie minimalna kwota to w takim razie kłamałes przy 2.4k.
  • Odpowiedz
Jeżeli 3.6k to faktycznie minimalna kwota to w takim razie kłamałes przy 2.4k.


@BajerOp: ale to nie jest, że ja zszedłem, tylko wytłumaczyłem Ci że to zależy od zakresu sprawy, to nie jest moje widzimisię że ustalę sobie w sprawie o powyżej 10 koła 2.4 albo 3.6 tylko zależy od tego jak sprawa się zakończy. Założyłem 3600, bo skoro OPowi ktoś nie chce oddać siana dobrowolnie, to raczej będzie walczył w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adams_GA: czyli 3.6k nie jest absolutnym minimum poniżej którego nie da się zejść? Potwierdź albo zaprzecz. Bez gwiazdek bo nie jestem jasnowidzem. Wychodzi na to, że absolutnym minimum w pierwszym etapie jest 2.4k. nie 3.6k.
  • Odpowiedz
@BajerOp: no jeśli sprawa nie zakończy się uprawomocnieniem nakazu zapłaty to jest absolutnym minimum poniżej którego nie da się zejść. Zamiast przyznać się do niewiedzy, to czepiasz się słówek i odwracasz kota ogonem, marnując mój czas
  • Odpowiedz
@BajerOp: w praktyce żadna, odsetek spraw, które kończą się na nakazie zapłaty powyżej 10 tysięcy z praktyki wiem że jest niska. A jeśli już to głównie dlatego, że pozwanym jest nieściągalny podmiot, który ma to w dupie. Oczywiście w umowie robi się zapis, że jak sprawa skończy się na nakazie to jest 2400, a jak nie to 3600. Ale poniżej tych kwot w zależności od wyniku sprawy, nie można sobie zejść
  • Odpowiedz
@policjantpeel boże i tak to jest szukać porad prawnych na wykopie. Stawki, które te studenty wrzucają to stawki, które zasądza sąd jako koszty zastępstwa procesowego. Możesz się dogadać na mniejszą stawkę. Pewnie coś. Ok. 5-20% plus ewentualne koszty rozpraw.
  • Odpowiedz
@policjantpeel dr facto stawki tu wrzucone zapłaci strona przegrywająca drugiej stronie reprezentowanej przez prof. Pełnomocnika. Jeżeli przegrasz, a podpisałeś umowę np. Na 1.5tys zł to zapłacisz 1.5tys plus stronie przeciwnej koszty zastępstwa, no chyba że sąd cię z tego zwolni.

Zabronione są praktyki typu success fee tj. Że adwokat bierze kasę tylko jeżeli wygra
  • Odpowiedz
@policjantpeel pozew o zapłatę w postępowaniu upominawczym, jeżeli nie będzie podstawy do wydania Nakazu zapłaty to sąd sam skieruje do zwykłego, a ty nie poniesiesz żadnych ujemnych skutków procesowych
  • Odpowiedz