Wpis z mikrobloga

Nie instalowałem Lineage do tej pory. Mam telefon Xiaomi Redmi 7A, i MIUI sobie nie radzi z zarządzaniem RAMem.

Przykładowo zamawiam aplikacją jedzenie z KFC, przechodzę do aplikacji bankowej by zatwierdzić płatność Google Pay, aplikacja KFC się w tym momencie resetuje, i anulują zamówienie
Albo. Piszę komentarz na YT, przechodzę do przeglądarki Chrome aby skopiować pewien wyraz, wracam na YT i strona z filmem na nowo wczytuje.
Tak samo resetują się aplikacje z giełdą gdy je minimalizuje, i muszę się na nowo logować.
NOVA Launcher często się resetuje.
itd.
Nie powinno czegoś takiego być. 2GB RAM to nie jest nie wiadomo ile mało. Tyle flagowce miały 7 lat temu i funkcjonowały świetnie. Czy priorytet mają mieć procesy przechowujące reklamy, telemetrie, facebookowe programy, itd.?
Z MIUI 10, gdy kupowałem telefon, wszystko było w porządku. Spotify, Discord, Chrome, aplikacja bankowa. Zero problemów, można mieć tego było otwarte pełno w tle.
MIUI 12 zostało napisane pod telefony z 10 GB RAM gdzie napakowali tego syfu ile wlezie.

Mam tutaj link do ROMu:
https://forum.xda-developers.com/t/rom-arm64-unofficial-lineageos-18-1-for-redmi-7a-pine.4267861/
Niestety ostatnio co wgrywałem jakiś inny Custom ROM to w 2015 do starego LetV X500, i nie znam procedury co i jak.

1) Czy muszę pierw zrobić Downgrade MIUI? Jak tak, to jak? Gdzieś czytałem że tak, a tu nic nie napisali.
2) TWRP muszę pewnie wgrać w telefon, zanim zainstaluję ROM, chyba że polecicie coś innego.
3) Skądś pewnie muszę Gapps skombinować ...?
4) Czemu polecają Magisk, do czego miałby służyć?

#lineageos #xiaomi #smartfony #android #pytaniedoeksperta #customrom #magisk #linux #kfc

rukh - Nie instalowałem Lineage do tej pory. Mam telefon Xiaomi Redmi 7A, i MIUI sobi...

źródło: comment_1633814604EG3pvGWp6XvzP1WjHm7IuZ.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
Nie powinno czegoś takiego być. 2GB RAM to nie jest nie wiadomo ile mało. Tyle flagowce miały 7 lat temu i funkcjonowały świetnie.


@rukh: 2GB ram to jest mało, za mało. Minimum to 4 GB
  • Odpowiedz
@sylwke3100: 4 GB to minimum dla MIUI, a nie czystego Androida z ekranem 720x1440.

Chcę się pozbyć syfu z telefonu, widocznego i niewidocznego.
"Codzienne tapety", "Zegar (Xiaomi)", "Usługi i opinie", "Chmura Xiaomi", "Facebook services", "Facebook App Manager" "Facebook App Installer", "MIUI coś", "MIUI tamto", "MIUI sramto","Browser services", itd.
Ile to wszystko razem musi przechowywać ..

W MIUI 10, aplikacje które nie dało się odinstalować, wystarczyło z ustawień baterii zamrozić. Co nie
  • Odpowiedz
@rukh: nowe systemy, nowe funkcje, więcej możliwości, większe wymagania.
Kiedyś konsola ps3 miała do porządnych gier 512mb ram, a te same gry na PC wymagały kilka giga ram.
Dzisiaj na smartfonie z androidem minimum jest 4gb ram, ale do gier lepiej mieć 6-8gb ram i starczy na wiele lat.
Podobnie było z PC.
Przez bardzo długi czas do gier wystarczało 8gb ram.
  • Odpowiedz