Wpis z mikrobloga

pytalem ostatnio o chargeback medical experts za nieotrzymany test. wyslalem do nich maila w zeszla sobote z prosba o zwrot kasy. bez odpowiedzi do wczoraj. wypelnilem formularz online na stronie banku wczoraj, dzis zwrot na koncie. test zamowiony 1 wrzesnia. mialem w zanadrzu wszystkie potwierdzenia transakcji, fakture, nawet screen ze sledzenia DPD, gdzie wciaz jest numer przesylki i informacja o oczekiwaniu na nia xD ale nawet nie proszono o nic z tych rzeczy. nigdy nie przechodzilem takiej procedury, wiec nie wiem czy oni standardowo zwracaja te srodki od razu w zaufaniu do klienta, czy po prostu wiedza jaka jest sytuacja z konkrentymi uslugodawcami i na tej podstawie szybko dzialaja ¯\_(ツ)_/¯ tak czy siak, moim zdaniem zdecydowanie warto sie o to upomniec.
testu po powrocie nie zrobilem i jak dotad spokoj.

podrozowalem tam i nazad promem i ogolnie to jest spoko. mialem pewne obawy jesli chodzi o kontrole graniczne (wiecie, te slynne kanapki zabierane kierowcy) ale w praktyce jest jak bylo przed zmianami. jedynie kwestie zwiazane z przedstawianiem dokumentow okolocovidowych sa pewna zmiana. no i teraz lepiej uzywac paszportu na granicy, bo dowod osobisty mimo, ze mozesz uzywac bedac osiedlonym, nie pokaze twojego statusu jesli ten wyrabiales przy uzyciu paszportu xD samochodow bardzo malo na promie. moze z 1/5 tego co zwykle? wszystko idzie bardzo sprawnie.
#uk
  • 5
@winter1986: no, to oczywiscie zalezy od konkretnej sytuacji. pewnie jesli ktos ze statusem ma go powiazanego z dowodem, to szybciej bedzie po dowodzie. ja uzylem paszportu do wyrobienia statusu bo bylo po prostu latwiej ze wzgledu na chip. podbnie jesli chodzi o automatyczne bramki na lotniskach, tam zdecydowanie lepiej jest miec e-paszport. ale sluszna wskazowka o tej aktualizacji dokumentu.
jesli dobrze rozumiem, to formularz lokacyjny jak juz, oglada przewoznik przed wpuszczeniem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Steven_Hyde: Tak szybko dostałeś kasę, bo bank pewnie przelał ci swoje pieniądze, a w międzyczasie będą próbować odzyskać zwrot od expert medicals czy tam ich banku. Też raz robiłem chargeback jak mnie zrobił w #!$%@? lokalny dostawca mebli i tak właśnie wyglądała ta procedura u mnie w banku.