Wpis z mikrobloga

@Trybun_Plebejski: biały kwadrat Malewicza to akurat ciekawa rzecz była jak się o tym poczyta, to nie ma być ładne, jest to raczej jakąś zabawa czy refleksja nad pojęciami. Cały przemysł nowoczesnej sztuki jako unikania podatku wtedy nie istniał co dodaje mu wiarygodności. Poza tym Malewicz umiał malować też tradycyjnie i nie był leserem
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ShineLow: Sztuka chyba wymaga trochę umiejętności i talentu, trochę rzemieślnictwa, co to za sztuka kiedy każdy człowiek w wieku 10+ może ją stworzyć. I nie, nie chodzi mi o Picasso, bo jego obrazy wbrew pozorom też wymagały pewnych umiejętności i nie każdy potrafiłby w tym stylu malować. Według mnie tak banalna sztuka jak postawienie doniczki z kwiatek na krześle to nie jest sztuka, bo każdy debil może coś takiego odtworzyć w
Sztuka chyba wymaga trochę umiejętności i talentu, trochę rzemieślnictwa, co to za sztuka kiedy każdy człowiek w wieku 10+ może ją stworzyć. I nie, nie chodzi mi o Picasso, bo jego obrazy wbrew pozorom też wymagały pewnych umiejętności i nie każdy potrafiłby w tym stylu malować. Według mnie tak banalna sztuka jak postawienie doniczki z kwiatek na krześle to nie jest sztuka, bo każdy debil może coś takiego odtworzyć w domu w
ShineLow - > Sztuka chyba wymaga trochę umiejętności i talentu, trochę rzemieślnictwa...

źródło: comment_1633802648iNw2aDAvrcwwDkJzK2NWJL.jpg

Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ShineLow: Co ja niby napisałem o Picasso? Chyba masz trudności z rozumieniem swojego rozmówcy. Przecież wiem, że Picasso zaczynał od realistycznych obrazów, chodziło mi o to, że nawet późniejsze obrazy Picasso to nie są zwykłe bazgroły, które odtworzy nawet 10 letnie dziecko. Nawet zaawansowany Picasso wymaga pewnych umiejętności w malowaniu i pewnego warsztatu.

Według mnie sztukę może stworzyć nawet ktoś bez wykształcenia, a jednocześnie wykształcony artysta może stworzyć jakiś banał, który
Co ja niby napisałem o Picasso?


Pewnych umiejętności PEWNYCH xd

Chyba można się zgodzić, że sztuka współczesna to w dużym stopniu jest snobistyczne kółko wzajemnej adoracji, które nie przemawia do zbyt wielu ludzi.


Oho, wiedziałem że takie coś napiszesz i nie nie moge się z tym zgodzić xd

Według mnie sztukę może stworzyć nawet ktoś bez wykształcenia, a jednocześnie wykształcony artysta może stworzyć jakiś banał, który uzna za sztukę ale trochę mizerna