Wpis z mikrobloga

Ze względu na zasobożerność jestem zmuszona pożegnać się z Kasperskym, bo z wersji na wersję jest coraz gorzej, a nie za bardzo mam teraz możliwość kupna licencji na coś konkretniejszego. W tej chwili najlepszy z darmowych antywirusów na 8 x64 to...? Myślałam o #comodo - co prawda trzeba go po instalacji porządnie skonfigurować, ale o to akurat się nie martwię. Niepokoi mnie tylko to, że opinie o nim są bardzo podzielone. Jedni wychwalają go pod niebiosa (lekki, dużo opcji konfiguracji, dobrze chroni), a drudzy wręcz przeciwnie (problemy z odinstalowaniem, wykrywanie własnych procesów jako malware, różne inne cyrki). Mam mętlik w głowie. :x


#antywirus #komputery #windows8
  • 10
@xpt: no to tak: sekurak twierdzi, że Microsoft odradza swój produkt, artykuł anglojęzyczny do którego sekurak linkuje cytuje przedstawicielkę MS która mówi: "We provide a high-quality, high-performing service to our customers and if they choose not to buy [antivirus] on Windows 8... we want to get those people protected."

Słabe to źródło.
@blackvanilla: jeśli chcesz coś dobrego to tylko comodo, dobrze ustawiony nic nie przepuści, z tym wykrywaniem własnych procesów jako malware to bullshit, przynajmniej ja tak od dobrych 5 lat korzystania nigdy nie miałem, w dodatku przez ten czas jedyne formaty jakie robiłem to gdy zmieniałem sprzęt bo po prostu żadne smięci nie przechodziły przez niego :O