Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#budujzwykopem #kiciochpyta #prawo #budownictwo #zalesie
Ej mirki mam taki problem.
Mam wycenę z kwietnia od hydraulika za wykonanie w moim domu instalacji ogrzewania podłogowego, ułożenie styropianu itp itd.
Nie więcej niż 10 tysięcy złotych z jego materiałem i miał być montaż w sierpniu.

No że hydraulik #!$%@? robotami to mu się przesunęło i dopiero w tym tygodniu to robili i dzisiaj skończyli.
No i hydraulik sobie woła nie 10 tysięcy tylko 15 tys, czyli o połowę więcej.

No i co mam mu zapłacić grzecznie czy mogę mu dać 10 tys i mieć w dupie ?
Kartkę z jego wyceną mam do tej pory.
Pytam się czemu 5 tys więcej
a bo ceny materiałów poszły od kwietnia
a bo wyszło trochę więcej roboty.

No to niewiem, albo koleś robi jakąś miarodajną wycenę albo daje najniższą kwotę żeby sobie jeszcze dobrać roboty i potem woła połowę wiecej.
Co robić.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #615fef6b6240b8000a103a07
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: i odwrotnie, wycenę masz, nie poinformował cie o zmianie ceny za robotę, masz prawo być zaskoczony i nie chcieć dopłacić. Ale niech uzasadni skąd taka cena, i jeśli cie przekona to dopłać. Nie jest tajemnicą że materiał podrożał.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania dzisiaj wyceniając cokolwiek u siebie otrzymuję i informację że oferta ważna 7 dni, 14 dni lub max 30 dni. Więc się nie dziw że gość po 4 miesiącach podniósł stawkę zwłaszcza że styropian jakikolwiek podrożał dość dużo od tamtej pory.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: materiał mega podrożał. styropian i pexy też. robocizne wszyscy podnosza ze wzgledu na rosnoca koszty utrzymania i inflacje. to ze podniosl 5tysi i w tym sa roboty ktore nie byly uwzglednione pierwotnie, to wydaje mi sie ze i tak ulgowo cie potraktowal :P jak chcesz oszczedzic to sam poloz styropiany, folie i rurki a gosciowi zostal rodzielacze, proby i uruchomienie.
  • Odpowiedz