Wpis z mikrobloga

Cześć,
Kupiłem lapka Lenovo Legion (4800h, rtx2060, matryca 144hz) z outletu w xkom (poprzez allegro) z opisu wynikało że ma mieć tylko porysowaną ładowarkę. Niestety wygląda na to że ekran jest w nim uszkodzony - Pojawiają się na nim artefakty, dodaję fotki i wideo jak to wygląda. Sprawdzałem na kilku wersjach sterów, na ekranie tv przez hdmi problem znika więc ewidentnie to wbudowany ekran
Jak to teraz ugryść ? Zgłosić reklamację do sklepu czy od razu na gwarancję Lenovo ?
YT
#lenovo #laptopy #legion #xkom
GenderBender - Cześć,
Kupiłem lapka Lenovo Legion (4800h, rtx2060, matryca 144hz) z ...

źródło: comment_1633632118641RbSLPjmlFKJbjRjGUnl.jpg

Pobierz
  • 13
@pikey: @wypokowy_expert: @brasi24:
Stery zaktualizowane - Kilka rzeczywiście pominąłem ale teraz jest wszystko , w Lenovo Vantage jest włączony tryb hybrydowy więc używana jest teraz zintegrowana karta do której wgrałem nowsze stery.
Furmark ,w trybie wykrywania artefaktów (mimo że są widoczne) nic nie wykrył a memtest przeszedł bez problemów.
Nadal mam to samo niestety, jak okno eksploratora czy napisy są w konkretnym miejscu to ekran się rozjeżdża .

Teraz
@GenderBender ja mam bardzo złe doświadczenia z serwisem Lenovo (a tam ostatecznie trafi twój laptop) i teraz bym oddawał w ramach zwrotu 14 dni(jeśli ci przysługuje). Wiem że załamał się rynek i jest pyta żeby kupić coś dobrego do 5k, ale ja nie mam kompa od marca bo ciągle odsyłam do serwisu...
@pikey: @brasi24:

I tak właśnie zrobię - zwrot przez allegro i tyle. Znalazłem alternatywę ze sklepu na Niemieckim ebayu: nowy Legion 17" z R7 5800H i rtx'em 3060 za 1079€ (tak wiem , klawiatura będzie niemiecka - i dobrze :P )
Jakoś w Niemczech są one normalnie dostępne i w cenach znacznie niższych niż 6,6k PLN....
@GenderBender: Jeśli wykluczyłeś usterkę OS/Driver, zadzwoń na infolinie Lenovo i odsyłaj na serwis, to najszybsza ścieżka. Xkom bedzie dodatkowo przetwarzał kilka dni zgłoszenie, chyba że zamierzasz robić zwrot towaru.

Poza tematem głównym, w Legionach 5 i 7 zalecam wymianę pasty termo, widzialem już kilkanaście sztuk używanych mniej niż pół roku i wszędzie pasta sucha i skamieniała.