Wpis z mikrobloga

#szosa
Czy da się zresetować zacząć program treningowy na #zwift od nowa? Zacząłem 2 pierwsze treningi, jednak wiem, że czekam mnie teraz 2 tygodniowa przerwa, więc chcial bym potem zacząć od nowa.
  • 23
@kierownik123: Skoro treningi są za ciężkie, to może masz zawyżone FTP. Ja w Build me up miałem na początku zone benchmarking, który poza testem FTP skupiał się na odczuciach z jazdy. Generalnie czuję się optymalnie, a po treningach 30 minutowych na ogół robię sobie jeszcze coś ekstra.
jaki plan treningowy wybrałeś? W moim odczuciu zwift uwzględnia trochę za mało czasu na regenerację albo treningi są za ciężkie


@kierownik123: @Quarinho: Bo treningi w Zwift to czyste zło... zwłaszcza w październiku gdzie będziecie budować formę dopiero na przyszły rok.

Panowie zasada prosta - jeden-dwa mocne treningi w tygodniu, ale krótkie - siłowe albo sweet-spoty, ja obecnie kręcę siłę, na sweet-spot będzie jeszcze czas.

Wszystko inne uzupełniacie max strefą z2
@Najmilszy_Maf1oso ależ ja byłem w stanie zrobić te treningi trzymając się tego planu i też po 30 minutowym treningu mogłem chwilę jeszcze pokręcić. Ale tam jest dużo długich treningów w wysokich strefach tętna. Nastolatek może zdąrzy się regenerować pomiędzy treningami dbając o dietę i sen i chyba pod takich i zawodowców są te plany. Trzeba trenować mądrze a nie ciężko. Ja osobiście osiągam lepsze efekty wplatając lekkie treningi.
@kobrys13 czyli jeśli chce ułożyć plan i dobrze rozumiem, to np. 1 tydzień: 2x treningi sweet-spot (np. Trening nr. 1 z wpisu na blogu), trzeci trening w 2 strefie 2-3h. Cykl tygodnia zamyka się w 3 treningach następny tydzień powtórka i np. Po miesiącu zmienić sweet-spot na siłę?
Do tego mam w planach wrócić na siłkę i wdrożyć fbw.
Czy to dobry pomysł? Czy coś źle rozumuje?
@Quarinho: Obejrzyj film który podlinkowałem. Lecisz 4 tygodniowymi cyklami - 3 tygodnie z rosnącą intensywnością, a 4 tydzień regeneracja.

Nie musisz ograniczać się do 3 treningów. Ważne natomiast jest to byś miał 1-2 mocne treningi i przynajmniej jeden długi w z2, jeśli masz czas nie ma problemu dodać nawet jeszcze 2 treningów po 2h w z2 - to już zależy od Twojego czasu.

Ja np bardzo lubię siąść sobie i pokrecić
@kobrys13:
Wymyśliłem sobie to tak:
Wtorek i czwartek - trening siła na progu według schematu.
Sobota - tempo (80% ftp przez 90 min)
Niedziela - 2-3h w strefie 2 (75% ftp przez 2,5h)
co tydzień mam zamiar wydłużać o trochę interwały i 4 tydzień regeneracja (luźna jazda, inne spory np. bieganie).
Potem powrót do tej samej długości interwałów ale lekko większe obciążenie (% FTP ) i kolejno znowu co tydzień zwiększać
Quarinho - @kobrys13: 
Wymyśliłem sobie to tak:
Wtorek i czwartek - trening siła na...

źródło: comment_1633689708xgYPHlz2DT2uXfsiZz190M.jpg

Pobierz
@Quarinho: W interwałach siłowych zawsze podstawowym pytaniem jest co w kolejnych 3 tygodniach przyrasta i co jest celem.

Kiedy kręcę sweet spota to celem jest adaptacja czasu więc wydłużam czas, ilość powtórzeń.
Kiedy kręcę siłę np 4x4min to w kolejnych 3 tygodniach podbijam moc.
Kiedy kręcę siłę np 3 x 10x30sek max... to w zasadzie nie ma co podbijać bo i tak jest max...

Ja osobiście do stycznia nie zamierzam robić
@kobrys13
Ok, a dwa trenigni siłowe najlepiej zróżnicowac, czy mogą być takie same.
Te 3x 10x30 sek jak wyglada ile pracy i ile odpoczynku. Max siły określają na 100% ftp czy ponad?
Max siły określają na 100% ftp czy ponad?


@Quarinho: Max siły to tak minimum 150% ftp :) a w moim wypadku to nieco ponad 200% ftp :)

30sek to:
10x(30sek max, 30sek z1) - potem minimum 8 min odpoczynku w z1/z2

I tak 2-3 serie :)
@kobrys13 ciekawa opcja to chyba pójdę za Twoja radą. I wrzucę 2x treningi siłowe w tygodniu i 2 bazy w weekend w z2
Trening 1: myślałem ten z bloga czyli 2 serie po 5,6,7 min każda na 100% ftp I 5 min przerwy po każdym powtórzeniu.
Trening 2: myślę zawzorowac sie na Tobie i jeśli dobrze zrozumiałem robić 30 sek na Maxa 30 sek z1 i to x10 potem 8 min z1/z2