Wpis z mikrobloga

Tak sobie wyszło, ale na swoje usprawiedliwienie mam to że pierwszy raz dłubałem w marmurze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Woda zrobiona na odwal się bo jeśli będę chciał kontynuować tę pracę to i tak będę musiał dodać animację wody więc i tak bym musiał od początku ją robić.
Obrazek powiększony 4x dla lepszej widoczności.

Wszystkich miłośników #pixelart zapraszam pod tag #sinti2020pixelart gdzie powoli i mozolnie uczę się tej pięknej sztuki.

#tworczoscwlasna #gamedev bo grafika pod gierkę i trochę #anime.
Sinti - Tak sobie wyszło, ale na swoje usprawiedliwienie mam to że pierwszy raz dłuba...

źródło: comment_1633550527CPJxe2XyhIdOsxo8tu3iru.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Sinti: posąg wygląda świetnie, choć całość trochę nie współgra ze sobą, bardziej mi to przypomina postać stojącą na wysepce. Myślałeś może nad zmianą koloru podstawy? Jakby zbliżyć go do reszty fontanny, to chyba by to wyglądało spójniej.
  • Odpowiedz
@Filopuk:

choć całość trochę nie współgra ze sobą

No masz rację, też to widzę.

Myślałeś może nad zmianą koloru podstawy? Jakby zbliżyć go do reszty fontanny, to chyba by to wyglądało spójniej.

Taki kolor zrobiłem na początku, ale potem uznałem że za bardzo się będzie zlewać z posągiem.

Sam nie wiem, graficznie faktycznie wygląda lepiej, ale wydaje mi się że losowa osoba widząc taki pixel art może mieć problem z jego
Sinti - @Filopuk: 
 choć całość trochę nie współgra ze sobą
No masz rację, też to wi...

źródło: comment_163355287306l2iWGk1DxB5qRmZf8vh1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Sinti: teraz całość wygląda jak jeden obiekt, rozumiem jednak obawy dotyczące czytelności. Może spróbuj zmienić jasność podstawy, by bardziej kontrastowała z posągiem? Chyba najlepiej byłoby, gdybyś zrobił kilka wersji i porównał je w wielkości, którą fontanna będzie miała w grze.
  • Odpowiedz
@Sinti: z tych wersji, co wysłałeś, najlepiej mi wygląda trzecia. Ale chyba lepiej będzie Ci spojrzeć się na to jutro, ze świeżą głową pewnie łatwiej będzie zdecydować ;)

Mnie to jaśniejsze we włosach również przypomina przepaskę. Ja na Twoim miejscu bym ją zostawił, dodaje szczegółu do postaci. Wersja bez wydaje mi się pusta, a wersja ze słabym światłem wydaje mi się niewyraźna.
  • Odpowiedz