Wpis z mikrobloga

Mireczki, przy leasingu na Kia Proceed lepiej iść w
1. GT Line, silnik 160KM i skrzynia manual czy
2. GT, silnik 204KM i skrzynia automat?

Czytałem niejednoznaczne opinie o skrzyni automatycznej. Poza tym nie jestem pewny jak dużo wytrzyma silnik 1.6 204KM (czy nie jest zbyt "wyżyłowany" jak na swoje możliwości). Ktoś może podzielić się opiniami po roku, lub dwóch latach?
#proceed #kia #leasing #samochody
  • 47
@In_bocca_al_lupo: kumpel takiego ma od niedawna, nówka też z salonu. Jeździł nim jakies 2 m-ce, ale już jakieś półtora miesiąca jeździ zastępczym ceedem, bo mu wtryski niby siadły czy coś i końca naprawy nie widać. W każdym razie długo się nie nacieszył. Życzę szczęścia z egzemplarzem.
Ale za to ładny jest z urody i w środku.
Mam GT w automacie z nalotem 10k. Nie mam porównania do 160km ani tym bardziej do manuala, ale miej na uwadze że GT ma głośniejszy wydech i dość twarde zawieszenie, co może być dla Ciebie zaletą bądź nie. Ogólnie polecam, szkoda tylko że biegi są bardzo krótkie i przy prędkościach autostradowych obroty są stosunkowo wysokie.

Ruszając dynamicznie bardzo łatwo traci trakcję, trochę boję się jak to będzie wyglądać w zimie, natomiast samo
@In_bocca_al_lupo: jeździłem jednym i drugim, plusy 204KM to oczywiście moc i automat, ale w ceedzie 160KM fajnie dawało radę - przy wyraźnie mniejszym spalaniu, gdyż wersja 204KM to w trasie 8l minimum, autostrada 9-10, miasto 11 i więcej (wersją 160KM zszedłem poniżej 9 bezproblemowo). Spalanie trochę mimo wszystko zaskoczyło negatywnie.
Brakuje Launch Control ( ͡° ͜ʖ ͡°)