Wpis z mikrobloga

  • 19
1882 + 1 = 1883

Tytuł: Ziemia trwa
Autor: George R. Stewart
Gatunek: Postapo
Tłumacz: Zbigniew A. Królicki
Wydawnictwo: Rebis
Ocena: ★★★★★★★★

Książka postapo z końcówki lat 40-tych ubiegłego wieku, która zainspirowała wielu współczesnych pisarzy tego gatunku.

Bardzo ciekawe podejście do tematu Ziemi, po pandemii, która jest dość aktualnym tematem. Pandemia z książki była jednak dużo bardziej zabójcza i zakończyła żywot niemal wszystkich ludzi, przetrwała tylko garstka. Nasz główny bohater Ish przeżył tylko dzięki przypadkowi, gdy wszyscy inni zarażali się śmiercionośnym wirusem on został ukąszony przez grzechotnika i przez kilka dni leżał w łóżku z gorączką w swoim domu, nie będąc w stanie się nigdzie ruszyć. Gdy jedzie do najbliższego miasteczka zatankować i zrobić zakupy nie spotyka nikogo żywego, dopiero z gazety dowiaduje się o tym co się z stało. Poznajemy jego dalsze losy, poszukiwania innych ocalałych i jego sposób na przeżycie bez wynalazków ludzkości, które choć z początku działały, ostatecznie przestały przez brak udziału człowieka. Perspektywa i życie Isha zmienia, poznana po kilku miesiącach pandemii, kobieta - Em. Ish poznaje też innych ocalałych, którzy zapraszają go do swojego życia i opowiadają o swojej przeszłości.

Książka została wzbogacona o krótkie opisy tego, jak z brakiem ludzi radził sobie świat flory i fauny. Dodają wiele smaczków i są ciekawym urozmaiceniem historii. Najnowsza część serii "Wehikuł czasu".

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
121/128
#bookmeter #czytajzwykopem
ali3en - 1882 + 1 = 1883

Tytuł: Ziemia trwa
Autor: George R. Stewart
Gatunek: Po...

źródło: comment_163354150094mEmQSffvDuxhWGq7DWYz.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@pieczony-ziemniaczek: na tylnej okładce jest informacja, że właśnie "Ziemia trwa" była dla Kinga inspiracją przy pisaniu "Bastionu". Mam ją na liście i czeka na swoją kolej, ale raczej nie uda mi się jej przeczytać w tym roku.
  • Odpowiedz
@ali3en: @pieczony-ziemniaczek: @Tszmiel: Mam już tę książkę w rękach. Będzie czytane :) Mnie najbardziej zachęca wzmianka umieszczona z tyłu na okładce: "Znakomita powieść" - Stephen King. Uwielbiam twórczość Kinga, czytałem prawie wszystko co napisał i wydał (włącznie z The Stand), więc taka rekomendacja to dla mnie pewniak.
  • Odpowiedz
Uwielbiam twórczość Kinga, czytałem prawie wszystko co napisał i wydał (włącznie z The Stand), więc taka rekomendacja to dla mnie pewniak.


@Squatlifter: Też uwielbiam twórczość Kinga, ale prawda jest taka, że on poleca naprawdę bardzo dużo książek i wiele z nich jednak nie jest super.
  • Odpowiedz