Wpis z mikrobloga

Mimo że mam starego kompa [i5 2400, 8GB] To pokombinowałem i zaktualizowałem do 11 i jestem zaskoczony że tak #!$%@?. Fajny gładki interfejs, paski, ustawienia, wszystko pod ręką. O wiele lepiej niż w 10 jak dla mnie. Jedyne co mnie drażni to już mogliby dodać opcje powiększania / zmniejszania ikonek na pasku zadań jakimś suwakiem albo %.
w 10 nie wiem czego można się #!$%@?ć


@galagaguy: Wymuszone aktualizacje. Niespójny interfejs. Brak opcji personalizacji systemu - sporo rzeczy można zmienić jedynie przez rejestry. Fake BSoDy jak za długo wstrzymujesz update. Więcej klikania żeby zamknąć system niż w Win7. Niemożliwa do wyłączenia kontrola użytkownika. Usilne reklamowanie Edge. Miejscami bzdury po kliknięciu linku pod "pomocą online" w ustawieniach. Dwa panele sterowania. Lubiłem Aero. Task manager który nie potrafi pokazać wszystkich otwartych
@galagaguy: Mi się zawiesił ostatnio zaraz po zainstalowaniu systemu, a i czasem potrafi nie reagować na klikanie. Po którymś update wyskoczył mi wielki ekran "wypróbuj Edge! @_@", przy przestawianiu domyślnej przeglądarki też o to proszą. Aktualizacji nie lubię generalnie - jak działa to po co ruszać, nie lubię jak nagle program którego używam mi się zmienia. Kontrola użytkownika mi przeszkadza, bo wkurzają mnie te ciągłe okna "ale czy na pewno
Przechodzi się w formie update,


@preak: Czyli jak zainstaluje mi się 11 to będę miał wszystkie programy i ustawienia z 10? Nic nie znika?`
@zasadzka01: tylko, że win 10 przez te 3-4 lata dopiero stał używalny, bo wersja wydana na premierę to kompletnie co innego niż to co mamy obecnie. W pracy pewnie każą od razu przejść na win11 ale w domu poczekam te 3-4 lata, zresztą win 10 i tak dostaje aktualizacje wiec nie ma problemu.
@TheJaster i ja w to wierzę, ale dużo ludzi nie przeszło i też nie żałowało. Nie wiem, ile masz lat i czy to pamiętasz, ale jak wszedł windows xp, to dopiero była zmiana. Kazdy chciał mieć do, ale nie każdego komp to dźwigał :) Później długo długo byla kupa i wszedł win7 i to była kolejna rewolucja. Win10 jest naprawdę ok, ale nie czuć jakiegoś przeskoku.
w 10 nie wiem czego można się #!$%@?ć.


@galagaguy: dwa panele sterowania, podobno w 11 nadal tak jest. Nie jestem w stanie zrozumieć, co poszło nie tak.

Aktualizacje - absurd. Spieszysz sie, masz prezentację, włączasz kompa, a windows się aktualizuje i nie wiadomo ile to potrwa.
Wyłączasz kompa - windows się aktualizuje, a musisz wyjść z pracy/kawiarni/auta. Nawet nie ma jak komputera wyłączyć. Jak jeszcze za chwilę Ci bateria padnie, to
@Issac mam na myśli dopłatę, po sprzedaży swojej 780, czy 760, sam już nie pamiętam co miałem :) jakoś tak spoko wyszło, bo kupiłem 1070 przed skokiem cen, a swoja stara kartę wrzuciłem do szafy i zapomniałem o niej i sprzedałem ja jak ceny były już nienormalne :)