Wpis z mikrobloga

#bezrobocie #pracbaza #praca #urzadpracy

Mam pytanie odnośnie bonu na zasiedlenie. Firma w której staram się o pracę, nie chce mi podpisać zaświadczenia o podjęciu zatrudnienia. Mogę na legalu zrobić taki myk, że szukam jakiejkolwiek pracy gdzie podpiszą mi to zaświadczenie, a potem cyk, po paru dniach się zwalniam i zatrudniam w tamtej docelowej? Wiem jak wygląda sprawa w przypadku utraty pracy, chodzi mi tylko o to, czy urząd się nie dowali, że tak szybko zmieniam na coś innego.
  • 6
@obuniem: "W przypadku utraty zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej bezrobotny w ciągu w ciągu 7 dni przedstawia urzędowi oświadczenie o zaistnieniu takiego faktu. Gdy nie chce on utracić prawa do korzystania z bonu powinien on podjąć nowe zatrudnienie. Wówczas w ciągu 7 dni od tego momentu podjęcia nowej pracy powinien dostarczyć do urzędu oświadczenie o:

* podjęciu nowego zatrudnienia,
* spełnieniu warunku odległości od miejsca dotychczasowego zamieszkania
@obuniem: no to odpowiada to na twoje pytanie. a firma jak nie chce czegoś takiego podpisać, to sorry, ale ja nie chciałbym u nich pracować. umowy też nie podpiszą bo potem mają problemy? na urlop też się nie zgodzą bo pracownik nie pracuje wtedy?