Wpis z mikrobloga

Czy w 2021 opłaca się kupić nowy komputer zamiast lepszego używanego?
Dawno nie pisaliśmy i mamy dla was #rozdajo. TL;DR na końcu. W sumie to pytanie z kategorii “nowy Fiat czy 10-letnie BMW” #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Precio to sklep z komputerami poleasingowymi, czyli takimi które już są dużo tańsze, a jeszcze w świetnym stanie. Wszyscy widzimy, jak szybko rosną ceny kart graficznych i innych komponentów, stąd pytanie na samej górze.

Co rozdamy?
Mamy dla was tablet Lenovo i 5 bonów po 50 zł do wydania w naszym sklepie.

Tablet + 3 bony polecą do autorów najlepszych odpowiedzi na pytanie z góry. 2 dodatkowe bony do plusujących, więc warto spróbować. Najlepsze komentarze wybierzemy do końca tygodnia.


TL;DR


#pc #laptop #komponenty #pytanie #pcmasterrace #laptopy #precio
precio_pl - Czy w 2021 opłaca się kupić nowy komputer zamiast lepszego używanego?
Da...

źródło: comment_1633513864pQvh3YvicDKSWLoU0Vh6jg.jpg

Pobierz
  • 156
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@precio_pl: ja tylko powiem tyle: "fiat to dzait" "a ford gów!o wort" czyli lepsze 10 letnie dobrze utrzymane bmw. Tak jak pisza ludzie wyżej marki premium są dużo lepiej wykonane i jakość jest niebo a ziemia.

Taka ciekawostka kolega chcial ostatnio kupic samochod, wybral sie do salonu fiata i oparłsię o maske tipo a ta sie "wegła" XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@precio_pl: mam w domu 3 laptopy i wszystkie po leasingach. Tylko dyski na ssd wymieniałem. i5 i i7 w takich konfigach na które nie było by mnie stać jak były nowe, a u mnie posłużą jeszcze kilka lat i nadal śmigają z zapasem mocy.
  • Odpowiedz
@precio_pl: Chyba zależy od budzetu. Mając te ~2.5k moim zdecydowaniem znacznie lepiej jest wziąć coś poleasingowego. Tak tez robię od lat, aktualnie szósta sztuka Elitebook’a, ze dwie miałem nawet od Was ;)
  • Odpowiedz
@precio_pl: lepszy jest używany, zwłaszcza jeśli chodzi o gaming. Może to akurat dziwne stwierdzenie, ale producenci sprzętu i gier prześcigają się w wykorzystaniu najnowszych technologii, natomiast wybór sprzętu, który pozwala na pełne wykorzystanie ich parametrów w momencie ich premiery, jest mocno ograniczony. Do tego dochodzą jego wysokie koszty zakupu, które chętna jest ponosić głownie specyficzna grupa klientów -innowatorzy. Przeciętny użytkownik nie będzie skory wydawać takich pieniędzy, albo go po prostu
  • Odpowiedz
Czy w 2021 opłaca się kupić nowy komputer zamiast lepszego używanego?


@precio_pl: nie opłaca się, w 2020 tez się nie opłacało i w 2019 również, a gdyby ktoś pytał, to i w 2018 też lepiej było kupić lepszy tańszy używany niż nowy gorszy i droższy. To samo dotyczy również poprzednich lat i nigdy nie było odwrotnej sytuacji.

Kluczem tutaj jest pytanie "czy opłaca się", bo to trzeba na spokojnie przeanalizować, więc to zróbmy. Kiedy coś jest opłacalne? wtedy kiedy wydając mniej nabywamy coś, co starczy nam na okres podobny do tego jaki byśmy używali tego kiedy kupimy to w sklepie i do tego ma to lepsze parametry. Proste?
  • Odpowiedz
  • 0
@precio_pl wszystko zależy od posiadanego budżetu: do 1500-2000 zł nie warto szukać nowych laptopów, gdyż często nie są w stanie sprostać najprostszym wyzwaniom, z kolei w tym budżecie jest bardzo duży wybór biznesowych modeli w bardzo dobrym stanie, które mimo większego wieku oferują lepsze, wydajniejsze podzespoły.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@precio_pl:
przy 10-letnim BMW mamy szansę na kupienie trzech samochodów w cenie jednego. ( )

A z lapotpami to różnie bywa, sobie bym wziął polizingowy lepszy, ale mamie już bym kupił coś nowego z gwarancją producenta.
  • Odpowiedz
@precio_pl: mam poleasingowego i nir wiem czy kiedys kupie sobie nowy. Idealne polaczenie ceny z jakoscia. Za kwote za jaka kupilam lapka nie mialabym nawet leoszego labletu a mam komputer gdzie za porownywalny nowy w sklpie zaplacilabym 3/4 razy wiecej
  • Odpowiedz
@precio_pl tylko poleasingowy, ale od firmy która sprzeda dowolną konfigurację. Czyli ja kupując poprosiłem aby był bluetooth (nie każdy Dell którego chciałem to miał), nowa bateria i nowa podświetlana klawiatura. Na dysku mi nie zależało bo miałem swój SSD. Czy robicie takie indywidualne wyceny?
  • Odpowiedz
@precio_pl: Jeśli ktoś chce mieć windows 11 to się nie opłaca :)
Chyba, że świeżynkę na intelu 8+ albo and 2xxx+ :D
A takich poleasingowców mało jeszcze na rynku albo ceny zaporowe = taniej nowy konsumencki acer niż precisiona paroletniego. :)
  • Odpowiedz