Wpis z mikrobloga

Czy w 2021 opłaca się kupić nowy komputer zamiast lepszego używanego?
Dawno nie pisaliśmy i mamy dla was #rozdajo. TL;DR na końcu. W sumie to pytanie z kategorii “nowy Fiat czy 10-letnie BMW” #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Precio to sklep z komputerami poleasingowymi, czyli takimi które już są dużo tańsze, a jeszcze w świetnym stanie. Wszyscy widzimy, jak szybko rosną ceny kart graficznych i innych komponentów, stąd pytanie na samej górze.

Co rozdamy?
Mamy dla was tablet Lenovo i 5 bonów po 50 zł do wydania w naszym sklepie.

Tablet + 3 bony polecą do autorów najlepszych odpowiedzi na pytanie z góry. 2 dodatkowe bony do plusujących, więc warto spróbować. Najlepsze komentarze wybierzemy do końca tygodnia.


TL;DR


#pc #laptop #komponenty #pytanie #pcmasterrace #laptopy #precio
precio_pl - Czy w 2021 opłaca się kupić nowy komputer zamiast lepszego używanego?
Da...

źródło: comment_1633513864pQvh3YvicDKSWLoU0Vh6jg.jpg

Pobierz
  • 156
  • Odpowiedz
@precio_pl: Kurła od roku biorę tylko i wyłącznie poleasingowe, wcześniej w Januszexie był tekst jak najtaniej ale nowy, później marudzenie, że słabo to chodzi. Teraz wbijam i za cenę najtańszego z nowego mam o wiele lepsze parametry w poleasingowcu w klasie A/A-. A Januszex zadowolony :) Jak komuś nie przeszkadzają naklejki spolszczające to brać poleasingowca ze sprawdzonego sklepu, który przetestuje sprzęt a nie odpali sys, sprawdzi menadżer urządzeń i na sklep
  • Odpowiedz
@precio_pl: jeśli spełni nasze wymagania to owszem, ale w takich kwestach lepiej poradzić się obeznanych. Możecie doradzić coś mocniejszego do produkcji muzyki? Min 16gb ram, ssd i dobry procesor, k graficzna obojętnie bo w planach jest konsola ;
  • Odpowiedz
Pozwolę sobie odwrócić pytanie:

Czy w 2021 opłaca się kupić lepszy używany komputer zamiast nowego?


Króka odpowiedź w załączniku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@precio_pl: A dłuższa wersja: zależy czego ktoś szuka w laptopie. Mamy takie czasy, że laptop z marketu nadaje się dla większości ludzi, bo chodzi na nim "jakiś Office" (najczęściej online w formie Google Docs), YouTube, Instagram, Netflix i inne rzeczy, nad którymi dziś się
dzek - Pozwolę sobie odwrócić pytanie:

 Czy w 2021 opłaca się kupić lepszy używany ...
  • Odpowiedz
@precio_pl: Według mnie najlepiej poleasingowy. W szczególności dobrym wyborem do pracy biurowej będzie np. x220 IPS z najlepsza klawiatura jaka istnieje.
Niestety ceny nawet laptopow poleasingowych są dość wysokie na obecnie czasy z racji Covidu i pracy zdalnej/nauki zdalnej w szkolach.
  • Odpowiedz
@precio_pl: mam obecnie poleasingowego laptopa kupionego za 1200 zl 5 lat temu na którym pracuje po dziś - nówka z takimi samymi parametrami kosztowała 2400 (i5 3320, 16gb ramu, ssd 128gb) niedawno wziałem drugiego lapa do ogladania filmów 16gb ramu i7 za 2k, bateria trzyma 8h - nówka 3500, także pozdro dla nowych

jedyny minus, ze vat marża i tego se nie odliczysz :)
  • Odpowiedz
jedyny minus, ze vat marża i tego se nie odliczysz


@whiner: a to z lombardów chyba, oni królują w vat marży, ja kupuję zawsze na FV 23% (ok, jeden był na vat marży)
  • Odpowiedz
  • 0
@precio_pl To zależy jak długo ktoś go używał i jak dbał o ten sprzęt. Jeśli mamy pewność, że osoba sprzedaje solidna maszynę i nie jest ona zniszczona, to brałbym uzywke, ale jak mam podejmować ryzyko, że zaoszczędzę kilka stówek, a kupię kota w worku to wybieram nowy sprzęt.
  • Odpowiedz
@precio_pl: zależy do jakich celów ten komputer - do przeglądarki i jakichś nie "wysilających" sprzętu aktywności wystarczy używany. Za to do Wieśminów w ultra detalach, albo smażenia karty graficznej przy ambitniejszych projektach to lepiej sobie złożyć samemu skrzyneczkę
  • Odpowiedz
@precio_pl: @precio_pl: zależy od przeznaczenia. Mam 11-letniego Think Pada T410, używałem go od nowości jako służbowego, po wymianie oddałem rodzicom. Wrzuciłem jedynie dysk ssd na pokład i do dzisiaj jest świetnym sprzętem. Służy do dzisiaj bez zarzutu, do ich zastosowań idealny. A i ja zdążyłem jeszcze pograć w San Andreas czy Max Payne :) wykonanie lapka pierwsza klasa, włączane światełko (nie podświetlana klawiatura) pozwala na używanie wieczorem.
Nie wyobrażam sobie
  • Odpowiedz
  • 0
@precio_pl W 2014 roku kupiłem poleasingowego della (ok. 3 letniego), który dzielnie mi służył do wiosny tego roku. Jeśli ktoś nie ma parcia na nowości lub podzespoły, to taki sprzęt poleasingowy jest idealnie dla niego, a zaoszczędzone pieniądze może wydać na wakacje, kremówki, rogale czy co tam lubi
  • Odpowiedz
@precio_pl: będę na dniach kupował poleasignowy laptop u Was, nie #!$%@? tego! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co prawda nic szałowego, bo dla kobiety, do typowego przeglądania internetu i ogarniania dzienników dla uczniów, office itp., więc szału nie musi być. Coś niedużego w dobrej cenie polecacie? Jakieś dostawy w najbliższym czasie macie przewidziane? Bo na stronie widzę dużo szarych pól "powiadom o dostępności". Takie coś powinno być dobre
  • Odpowiedz