Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shaelix92: może mieszkanie na wynajem ? Jak masz młodszego brata czy kogoś to rzucisz mu jakiś hajs aby zajął się ogłoszeniem , znalezieniem wynajmującego itd, później coś typu 100-200zl żeby raz na jakiś czas podjechał i sprawdził czy mieszkanie dalej stoi.
No chyba że masz czas to samemu możesz to robić. Nie wiem ile masz lat ale jak masz dzieci to w przyszłości możesz oddać mieszkanie jak się wyprowadzi/pójdzie na studia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@shaelix92: przewal na dziwki i koks

A na poważnie, to jak nie chcesz ryzykowac to na twoim miejscu kupiłbym za część obligacje skarbowe indeksowane inflacją, ale nie polskiego chlewu, udziały jakiejś pewnej firmie jak AMD, NVIDIA, Intel, czy alphabet (to ci od Googla). Trochę metali szlachetnych - ale to z kolei zamrożenie na naprawdę długi okres czasu. No i musisz uważać żeby kapitan państwo nie dowiedział się, co posiadasz
  • Odpowiedz
@LeniwiecPracoholik: wszystko legalnie posiadam więc bez przypału, zawsze zastanawiałem się jak kupić metale szlachetne by nie zostać #!$%@?, bo cyferki na stronie to se moge zrobić sam, a jak mi ktoś sprzeda złoto pozłacane irl to też się nie zczaje, no kurde :(
  • Odpowiedz
@shaelix92: Pakujesz się w globalne spółki dywidendowe, zapominasz o tym, co kwartał z dywidendy dokupujesz kolejne. Wzrost wartości spółki jest szybszy niż inflacja, bo ktoś fizycznie inwestuje i zwiększa produkcję, a procent składany z dywidendy pozwala ci być rentierem. Ja mam wpakowane jakieś 120k PLN, uśredniając mam z dywidendy 500 PLN na czysto miesięcznie. Wolę takiego bezobsługowca niż się #!$%@?ć z czynszami/lokatorami/remontami i mrożeniem kapitału w niepłynnym aktywie.
  • Odpowiedz