Wpis z mikrobloga

Po raz kolejny szukam pomocy na wypoku, tym razem chodzi o podłączenie wyłączników schodowych na klatce schodowej do kotłowni. Kable są pod tynkiem, ale z tego co wydedukowałem wygląda to tak jak na załączonym obrazku. Kwestia jest taka, że za cholere nie jestem w stanie wymyślić jak to ze sobą połączyć, mam wrażenie że brakuje mi jednego albo dwóch przewodów, bo jak złączkami połączę N i PE do samej lampy to nie mam jak skomunikować włączników. W reszcie domu, po białym montażu schodowe działają, ale teraz nie ma mnie w domu, żeby podejrzeć, a zakładam że skoro ten sam elektryk kładł kable to zrobił to tak samo w obu miejscach.
#remontujzwykopem
#elektryka
Pobierz
źródło: comment_16334492950LoofzGzGTM17uunjvDNQK.jpg
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pedriux:
Jak ci się nie chce tego poprawiać to wykorzystaj jako dodatkowy przewód ochronny. Przy żarówce nie jest on aż taki krytyczny. Albo zrób jak należy żeby cię sumienie nie gryzło.
@pedriux: Dawno, dawno temu tak się robiło, niebieski zewrzyj w puszkach, brązowy od strony żarówki na wspólny przełącznika, pozostałe na dwa pozostałe. druga puszka niebieski i żółtozielony na pozostałe a brązowy na wspólny przełącznika. PE w pierwszej puszce zostaje niewykorzystany.